forumup.plLife style › Angielski już nie taki międzynarodowy i pożądany

Angielski już nie taki międzynarodowy i pożądany

Przez wielu ludzi język angielski uważany jest za język międzynarodowy, którym możemy porozumiewać się na praktycznie na całym świecie. Jest w tym sporo racji, dlatego tak duży nacisk się kładzie na naukę tego języka na różnych poziomach. Od najmłodszych lat wpaja się nam, że język angielski to furtka do kariery zawodowej. Dzisiaj nie jest to już takie pewne, język angielski nie jest już taki pożądany jak kiedyś. Obecnie bardzo ważna jest w ogóle znajomość języków obcych, przeróżnych, od tych nam bliskich jak niemiecki, francuski czy rosyjski, przez języki skandynawskie, po budzący ostatnio wielkie zainteresowanie język chiński. Znajomość języków zwiększa szanse na znalezienie pracy, dlatego też wielu widzi w tym jakieś możliwości dla siebie i ulega tej presji językowej.

W poszukiwaniu właściwej drogi, różne ścieżki trzeba przemierzyć

Każdy kto znalazł się na rynku pracy wie jakie trudności są ze znalezieniem zatrudnienia jakiegokolwiek a co dopiero takiego, o którym marzymy. Szukamy więc alternatyw, o które wcale nie jest łatwo. Do niedawna istotnym wyjściem była praca za granicą, obecnie nie wygląda to już tak kolorowo. Oczywiście rzadko praca ta byłą szczytem marzeń i ambicji, niektórzy podchodzili do tego bardzo dumnie, nie chcieli robić rzeczy, które według nich uderzały w ich godność. W jednym tylko przypadku potrafili się skłonić ku tej alternatywie, często praca za granica była świetna okazja nauki ale traktowali to tylko jako epizod w drodze do celu.
 

Wiele osób traktowało język angielski poznań jako rzeczywistą szansę na znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy, niestety nie do końca tak jest, oprócz języka potrzeba jeszcze wielu innych umiejętności.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać