forumup.plLife style › Chiny to największy importer towarów

Chiny to największy importer towarów

6 marca 2012, Tagi: , , ,

Coraz więcej ów które możemy znaleźć w naszych sklepach jest importowane z Chin. Wszystko od elektroniki po przeróżnego rodzaju elementy mechaniczne produkowane jest teraz w Azjatyckich krajach które są zdecydowanie tańsze niż obecne kraje europejskie. Gdyby nie możliwość transportu tych importu z Chin ów które są aktualnie dość tanie wszystkie ceny w sklepach musiały by być znacznie wyższe. Coraz częściej zdarza się że kraje te są po głównym dostawcą i producentem różnych elementów które możemy kupić w sklepach przepełnionych różnego rodzaju elektronikom czy częściami zamiennymi do samochodów. Dzięki cenom jakie ponoszą w tamtym rejonie producenci mogą udostępniać dystrybutorom w przeróżnych krajach swoje produkty za po cenach jakie dają możliwość zakupienia takich przedmiotów przez zwykłych ludzi którzy bardzo często nie zarabiają zbyt wiele. nie jest taki tani ponieważ koszty jakie trzeba ponieść za miejsce na statku to wydatek dość dużej ilości pieniędzy mimo tego opłaca się to producentom.

Tania siła robocza

Przedsiębiorcy lubią zlecać produkcje Chińczykom którzy pracują za przysłowiową miskę ryżu co powoduje że koszty ich pracy są zdecydowanie niższe niż te które musieli by ponieść w swoim kraju. Jest to główny powód tego że z Chin tak bardzo się opłaca. Daje to bardzo duże możliwości zarabiania pieniędzy ponieważ przenosząc tam swoją linie produkcyjną mogą obniżyć koszty wytwarzania dóbr jednocześnie pozostawiając taką samą cenę co powoduje że ich portfele szybciej wypełniają się pieniędzmi dzięki czemu mogą rozwijać się jako firma i coraz szybciej opracowywać nowe technologie bo po prostu stać na to przedsiębiorstwo. Większość komputerowych firm działa właśnie w ten sposób. Niestety jakość takich materiałów są bardzo niskie co powoduje potrzebę wymiany po dość krótkim czasie.  

Wszyscy przedsiębiorcy na świecie którzy posiadają firmy produkujące elementy elektroniczne prowadzą import z chin ponieważ ludzie którzy pracują tam dla nich wymagają dużo mniejszych płac co opłaca się nawet po odliczeniu kosztów transportu.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać