forumup.plZdrowie&Uroda › Co czytać w oczekiwaniu na dziecko?

Co czytać w oczekiwaniu na dziecko?

Oczekiwanie na dziecko to czas, który doświadcza przede wszystkim kobieta. W związku, w którym panuje harmonia i miłość nie powinno się jednak obarczać tym wyłącznie kobietę, która nosi pod sercem dziecko.

Tacierzyństwo

Mężczyźni odczuwają mniejszy kontakt z nienarodzonym dzieckiem, ponieważ to nie ich ciało jest pojemnikiem i to nie oni przechodzą burzę hormonów. Choć panowie zazwyczaj starają się dopieścić swoje partnerki i szczególnie o nie dbać w czasie ciąży, to jednak przyznają się, że myśl o dziecku ich często przeraża. Niektórzy boją się odpowiedzialności, inni wstydzą się swojej obojętności – liczą na to, że dopiero widok małych stópek rozpali w nich ojcowską miłość, która jest przecież równie silna co macierzyńska. Aby tak się stało ,warto oczekiwać na potomstwo wspólnie i dzielić się swoimi odczuciami. Rynek księgarski oferuje wiele pozycji, które mogą być przydatne. Chociaż wychowanie dziecka nie powinno odbywać się z książką w ręku, niektóre pozycje warto przeczytać by zdobyć podstawową wiedzę. Do takich książek należą „” oraz „”.

Książka "pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne muscari" to dobra pozycja dla przyszłych rodziców. O ile kobiety często wiedzą jak opiekować się dzieckiem naturalnie, o tyle panom może sprawiać to klopoty, dlatego lektura powinna być pomocna.

ciąża

Panom też rosną brzuchy?

To pozycje, które powinny obowiązywać nie tylko kobietę, ale i mężczyznę, który może mieć biologicznie większe problemy z odczuwaniem ojcostwa. Ciążę przechodzi kobieta, jednak powinien aktywnie uczestniczyć w niej i partner, który w równym stopniu przyczynił się do błogosławionego stanu kobiety. „Pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne Muscari” pomoże mu przygotować się do opieki nad noworodkiem.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać