forumup.plZdrowie&Uroda › Co zrobić, by regularnie uprawiać sport?

Co zrobić, by regularnie uprawiać sport?

23 czerwca 2014, Tagi: , ,

Wszyscy dobrze wiemy, jak ważną sprawą jest dbanie o aktywność fizyczną. Jest to istotne dla naszego organizmu, zdrowia, ale również wyglądu. Jeżeli chcemy zadbać o piękną sylwetkę, koniecznie musimy połączyć odpowiednią dietę ze sportem. Jednak wiele osób zaczyna uprawiać , ale bardzo szybko rezygnuje. Jak uniknąć takiego zniechęcenia?

Najważniejszą sprawą jest to, by wybrać sport, który stanie się dla nas pasją. Jeżeli będziemy się zmuszać do wysiłku, to szybko się zniechęcimy. Jeżeli natomiast wybrana dyscyplina będzie nas fascynować i sprawiać nam radość, to z pewnością bez większego problemu będziemy się nią zajmować. A przecież możliwości jest tak wiele, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Możemy zdecydować się na bieganie, jazdę na rowerze czy basen. Niektórzy chodzą na siłownię, fitness czy inne zajęcia zorganizowane. Kiedy sport będzie naszą pasją, z łatwością zadbamy o regularne treningi.

Warto też zadbać o odpowiednią różnorodność, by dany sport się nam nie znudził. Jeżeli biegamy lub jeździmy na rowerze, to często zmieniajmy trasy. Jeżeli ćwiczymy na basenie czy siłowni, to starajmy się często zmieniać zestaw ćwiczeń.

spodnie-dresowe-nike

Bardzo ważną kwestią jest też śledzenie postępów. Sprawdzajmy, jakie efekty przynosi podejmowany przez nas wysiłek. Możemy porównywać osiągnięte przez nas wyniki – szybkość, ilość przebytych kilometrów czy wykonanych ćwiczeń. Możemy również sprawdzać zmiany w naszym wyglądzie – sprawdzać jak zmienia się nasza sylwetka czy ile zgubiliśmy kilogramów. To będzie nas motywować do dalszego działania.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać