forumup.plDom › Czy wybrać panele do łazienki?

Czy wybrać panele do łazienki?

19 lipca 2014, Tagi: , ,

Coraz więcej osób decyduje się na położenie w łazience paneli. Chodzi przede wszystkim o to, by stworzyć ciekawą i przytulną łazienkę. Jednak to wyjątkowo delikatny materiał. Dlatego tak ważne jest, by wybrać odpowiedni materiał, a później położyć we właściwy sposób i je odpowiednio pielęgnować. Tylko wtedy będą nam służyć dłużej i będą się dobrze prezentować.

źródło: dobra-rada.pl

źródło: dobra-rada.pl

Jak zatem wybrać i kłaść panele? Wierzchnia warstwa paneli jest laminowana i dlatego nie przepuszcza wody. Jednak miejsca, w których panele się ze sobą łączą nie są tak zabezpieczone i będą chłonąć wodę. Dlatego musimy wybrać taki materiał, który będzie odporny na działanie wilgoci. Dlatego przy kładzeniu paneli musimy wykorzystać wodoodporny klej stolarski. Kiedy zastosujemy go w miejscu łączenia się desek, stworzymy warstwę, która zatrzyma wodę. Bardzo ważne jest również, by podłoga była wykonana na równej powierzchni.

źródło: e-lazienki.pl

źródło: e-lazienki.plv

Możemy też wybrać specjalne panele do łazienki, które montuje się w odpowiedni sposób. Łączenia między poszczególnymi panelami są wypełniane gumowymi paskami. Dzięki temu podłoga nie przemięknie. Można też wybrać panele wykonane z drewna, które jest wyjątkowo odporne na wilgoć.

źródło: forumbudowlane.pl

źródło: forumbudowlane.pl

A czy warto wybrać panele do łazienki? Z pewnością nadadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru – elegancji i estetyczności. Łatwo jest je zamontować i utrzymać w czystości. Poza tym dzięki nim jest cieplejsza. Bardzo ważne jest jednak, by prawidłowo o nie dbać – jeżeli tylko się zamoczą należy je jak najszybciej wytrzeć.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać