forumup.plZdrowie&Uroda › Diagnoza: rak przełyku

Diagnoza: rak przełyku

Nowotwór przewodu pokarmowego… to , która nie brzmi najlepiej. Rak przełyku dotyka najczęściej osoby, które przez wiele lat palą.

Objawy raka przełyku

Palacze powinni wiedzieć, że grożą mu  , o których pisze . Takie schorzenia są uleczalne, jednak nie zawsze – o tym można przeczytać w  „”, której autorem jest  . Najczęściej diagnozuje się rak płaskonabłkonowy, czasami rak gruczołowy przełyku. Kto znajduje się w grupie ryzyka? Są to przeważnie mężczyźni po czterdziestym piątym roku życia, którzy palili lub palą oraz często sięgają po alkohol. Nie trzeba jednak oddawać się używkom, by cierpieć na tę chorobę – groźne są również nieświeże warzywa oraz owoce czy ostre przyprawy. Niekiedy raka powodują i uszkodzenia chemiczne (czyli kwasy)  czy uszkodzenia termiczne spowodowane zbyt gorącymi potrawami.
Pierwsze stadium jest bezobjawowe. Dopiero z czasem  nowotwory przewodu pokarmowego dają o sobie znać – chory ma problemy z przełykaniem, bóle zamostkowe, które występują po jedzeniu i wymioty spowodowane tym, że jedzenie nie może przedostać się do dalszej części przewodu pokarmowego. To prowadzi często do kaszlu, niemiłych krwotoków, chrypy i spadku wagi. Nowotwory są podstępne – gdy choroba jest zaawansowana połykanie nagle staje się prostsze,lecz zapach z ust nieprzyjemny. Co jest powodem? Guz nowotworowy, który się rozpada, co pozwala na normalna konsumpcję.

Ksiązka "podstawy fizjoterapii nowotny" udziele cennych wskazówek dotyczących prawdiłowej rehabilitacji. Taka pozycja polecana jest lekarzom, lecz przede wszystkim korzystują z niej masażyści - rehabilitanci.

W książce "nowotwory przewodu pokarmowego fusch" opisane są przyczyny i objawy chorób przełyku. Zmiany rakowe często początkowo są bezobjawowe, jednak choroby o tym charakterze są naprawdę groźne.

nowotwory przewodu pokarmowego

Nowotwory przewodu pokarmowego oznaczają konieczność operacji

Leczenie raka przełyku oznacza zazwyczaj operację – znaczny odcinek przełyku zostaje wycięty wraz z węzłami chłonnymi. Jeżeli rokowania są dobre – pacjenta czeka rehabilitacja. O niej wspomniane jest  „Podstawy fizjoterapii”.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać