forumup.plPraca › Gdy pracownik ma problem

Gdy pracownik ma problem

5 listopada 2012, Tagi: , , ,

Będąc pracownikiem często zastanawiamy się nad pewnymi niuansami typu, dlaczego ja muszę pracować na takich warunkach a znajomy, pracuje na takim samym stanowisku w innej firmie i jego warunki są zupełnie inne, albo dlaczego tyle podatku mi potrącają z mojej i tak niewielkiej pensyjki? Nie każdy odpowiedzi szuka w Kodeksie Pracy, a to dlatego, że nie zawsze rozumiemy co autor miał na myśli. Gdzie szukać pomocy?

biuro-rachunkowe-gliwice

Nie zawsze wybieramy dobre usługi rachunkowe i to nie ze względu nawet na środki pieniężne. Sugerujemy się innymi podpowiedziami.

Gdzie po pomoc w sprawach pracowniczych?

Jedną z możliwości jest odwiedzenie działu i i zapytanie, ale Panie z tego działu przeważnie nie mają czasu, albo poprostu nasza firma nie ma takiego działu, bo prowadzenie spraw pracowniczych powierza biuru rachunkowemu. Do biura rachunkowego nie ma natomiast kiedy iść, bo pracują w takich godzinach, że nie możemy wyiść, albo mieszkamy i pracujemy w oddziale firmy mieszczącym się w Gliwicach, a znajduje sie w Warszawie, bo tam znajduje się siedziba firmy. Można spróbować jednak uzyskać takie informacje w innym biurze rachunkowym w Gliwicach, choć nie zawsze uzyskamy potrzebne informacje.

Tam Ci pomogą

Obecnie najprostszym i najszybszym źródłem informacji są portale internetowe o tematyce pracowniczej, bądź strony Zus – u czy Urzędów Skarbowych, choć nie zawsze ci ostatni piszą językiem zrozumiałym i może pojawić się problem ze zrozumieniem. Czasem warto iść do instytucji osobiście i zapytać, może ktoś łaskawie udzieli nam wyczerpującej odpowiedzi.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać