forumup.plMotoryzacja › Głosy dotyczące poprawy bezpieczeństwa na drogach

Głosy dotyczące poprawy bezpieczeństwa na drogach

Rocznie na polskich drogach dochodzi do około czterdziestu tysięcy wypadków. Przeliczają je na ilość dni w roku, zauważymy że wychodzi ponad sto. Statystyki dotyczące kolizji zawierają także smutne informacje. Znajdziemy tam ilość rannych, jak i ofiar śmiertelnych. Wielu widząc takie liczby, zastanawia się czy polskie ulice będą kiedykolwiek bezpieczniejsze. Niektórzy z nich głośno wyrażają swoje propozycje zmian.

prawo-jazdy-góra

Jeśli prawo jazdy góra będzie wymagało zmian, to na pewno o tym się dowiemy. Przez środki masowego przekazu lub inne źródła.

Wyższy wiek

Eksperci uważają, że mniejsza ilość wypadków zostanie osiągnięta, gdy Góra będzie możliwe do uzyskania w późniejszym wieku. Jak na razie w Polsce jest to osiemnaście lat. Warto zauważyć, że to właśnie młodzież jest sprawcą największej ilości kolizji. Zaraz po uzyskania uprawnień na prowadzenie samochodów zapominają o zasadach ruchu drogowego. Uważają, że skoro posiadają Góra to wszyto na ulicach im wolno. Gorzko się o tym przekonują, gdy wpadają na drzewo, słup lub biorą udział w zderzeniu samochodów. 

Wydłużenie czasu ów

Drugą ważną sprawą jest ilość czasu poświęcanego na . Znaczna część polskiego społeczeństwa uważa, że powinno się wydłużyć ilość godzin spędzany za kierownicą. Nowi kierowcy czuliby się pewniej na drogach. Czy istnieje możliwość takiej zmiany? Raczej nie. Szczególnie, że koszty kursów wzrosłyby o kilkaset złotych. Już teraz osiągają pułap ponad tysiąca. Dla niektórych aktualna cena jest zbyt wysoka. Co dopiero powiedzieć, gdy zostanie ona znacznie podniesiona. Ilość zainteresowanych szkoleniem tylko by zmalała.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać