forumup.plZdrowie&Uroda › Jak chronić oczy, jeżeli pracujemy przy komputerze?

Jak chronić oczy, jeżeli pracujemy przy komputerze?

9 lipca 2014, Tagi: , ,

Bardzo dużo osób pracuje przy komputerze i spędza przed nim naprawdę wiele godzin. A taka przy komputerze jest wyjątkowo szkodliwa dla naszych oczu. Nasze spojówki i rogówki nie są właściwie nawilżone, osłabione są też mięśnie oka. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio o swoje oczy zadbać. A istotne są różne elementy – odpowiednie warunki pracy, dieta czy ćwiczenia.

źródło: dobra-rada.pl

źródło: dobra-rada.pl

Po pierwsze, musimy zadbać o to, by nasz komputer był prawidłowo ustawiony. Monitor komputera powinien być oddalony od wzroku o jakieś 60-70 centymetrów. Równie ważna jest wysokość, na której stoi monitor – jego środek powinien znajdować się na wysokości o około 20 cm niższej niż nasze oczy.

źródło: glamblog.pl

źródło: glamblog.pl

Musimy też zadbać o odpowiednie, naturalne światło. Dlatego najlepiej, by monitor był ustawiony bokiem do okna. Unikniemy też odbijania się światła od ekranu, co również męczy nas . Bardzo ważne jest też otoczenie monitora. Musimy unikać jakiś znaczący kontrastów. Warto też zadbać o jakąś zieloną roślinkę – patrząc na nią nasz odpoczywa.

Po drugie, należy zadbać o prawidłową dietę. Chcemy dostarczać do organizmu składniki ważne dla pracy naszego wzroku. Niezbędne są między innymi witaminy A, C i E. Warto zakupić preparaty, które zwierają takie składniki.

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

I po trzecie, musimy zapewnić naszym oczom odpowiednią gimnastykę. Warto ćwiczyć oczy – patrzeć na przemian na bliskie i odległe przedmioty, patrzeć w górę i dół oraz na boki. Można też pobudzać nawilżanie oczu przez intensywne mruganie. To z pewnością pomoże nam zadbać prawidłowo o oczy.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać