forumup.plDom › Jak najlepiej urządzić małą kuchnię?

Jak najlepiej urządzić małą kuchnię?

28 października 2014, Tagi: , ,

W mieszkaniach w blokach większość pomieszczeń nie jest zbyt duża. Dlatego ich urządzenie wymaga zastosowania szczególnych rozwiązań. Dotyczy to między innymi aranżacji kuchni. Niezależnie od tego, jak dużym jest pomieszczeniem, chcemy by była wygodna i funkcjonalna, a poza tym również przyjemna. Jak zatem taki efekt osiągnąć?

źródło: budujesz.info

źródło: budujesz.info

Na samym początku musimy zastanowić się nad odpowiednim wykończeniem. Należy wybrać takie materiały i kolory, które pomogą optycznie powiększyć kuchnię. Idealnym wyborem dla małej kuchni będą zatem jasne kolory – zarówno dla ścian, jak i podłogi. Możemy postawić na biel, odcienie żółtego, beżowego, zielonego, niebieskiego czy szarego. Wybór jest spory, możemy zatem wybrać kolor, który pasuje do naszego gustu.

źródło: budujeurzadzam.pl

źródło: budujeurzadzam.pl

Na podłodze najlepiej położyć jasne płytki, które łatwo będzie również utrzymać w czystości. Warto też wybierając meble zdecydować się na połyskujące blaty i fronty. Będą one odbijać światło, a tym samym optycznie powiększą przestrzeń w kuchni.

źródło: urzadzone.pl

źródło: urzadzone.pl

Kolejne decyzje związane będą z wyborem mebli. Do małej kuchni najlepiej wybrać meble robione na wymiar. Będą one idealnie dostosowane do wielkości wnętrza, dzięki czemu pozwolą najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Poza tym takie meble można dostosować do własnych potrzeb. Można też w nich zastosować różne nowoczesne rozwiązania, a to pozwoli zmieścić w nich wszystkie sprzęty i akcesoria kuchenne. Pięknie i starannie wykonane meble staną się też ozdobą kuchni i nadadzą jej wyjątkowego charakteru.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać