forumup.plDom › Jak oszczędzać prąd i wodę?

Jak oszczędzać prąd i wodę?

5 sierpnia 2013, Tagi: , ,

Przeciętny pracujący Polak posiadający rodzinę jest w stanie się utrzymać z dwóch pensji. Jednak nigdy nie wiadomo jak długo będzie się pracować. Dlatego coraz częściej staramy się oszczędzać i szukamy ku temu różnych możliwości. A jest ich naprawdę sporo.

Cenny prąd pomoże

Żeby zacząć oszczędzać w tej dziedzinie należy wybrać odpowiedni rodzaj oświetlenia. Każdy sklep z oświetleniem ma dużą ofertę. Może warto zacząć od energooszczędnych żarówek. Następny krok to odpowiednie rozmieszczenie oświetlenia. Chodzi o to żebyśmy nie musieli zapalać wszystkich lampek w domu, ale żeby jedna konkretna dawała światło tam gdzie potrzebujemy (sklep z oświetleniem zapewnia taie ). Kiedy odwiedzimy jakiś sklep z oświetleniem możemy poprosić o radę i pomoc w wyborze najlepszego oświetlenia. Jednak sami w domu musimy pracować nad swoimi nawykami. Kiedy wychodzimy z pomieszczenia pamiętajmy by gasić światło. Bo niestety najczęściej jest tak, że siedzimy w jednym pokoju a światło pali się w całym domu. Prąd możemy też zaoszczędzić kiedy będziemy wyłączać różne urządzenia po skończeniu ich pracy. Zapewne nie musi jednocześnie działać telewizor, komputer i radio.

Dobry sklep z oświeteleniem szczecin podpowie jak wybrać oświetlenie, które jest oszczędne i ekonomiczne. Warto spróbować oszczędzać!

sklep z oświwetleniem
Cenna woda

Najwięcej możemy zaoszczędzić przy kąpielach. Ważne żeby woda nie leciała w trakcie całej kąpieli. Tak samo gdy się golimy czy myjemy warto ją zakręcać. Lepszym rozwiązaniem od wanny jest prysznic. Oszczędzać możemy też przy myciu naczyń. Warto jest zmywać gdy uzbiera się większa liczba brudnych naczyń i też nie pozwolić by woda leciała cały czas.  Jednak żeby naprawdę oszczędzać musimy zmieniać swoje przyzwyczajenia.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać