forumup.plZdrowie&Uroda › Jak poradzić sobie z elektryzującymi się włosami?

Jak poradzić sobie z elektryzującymi się włosami?

26 października 2014, Tagi: , ,

Problem elektryzujących się włosów dotyczy sporej ilości kobiet, a jest szczególnie uciążliwy gdy chodzi o panie z długimi włosami. Jednak ponieważ w okresie jesiennym i zimowym zakładamy na siebie grube swetry, czapki i szaliki to z elektryzującymi się włosami będzie nam coraz trudniej sobie radzić. Można jednak sięgnąć po pewne sprawdzone sposoby. Co do nich należy?

źródło: dobra-rada.pl

źródło: dobra-rada.pl

Okazuje się, że ogromne znaczenie ma sposób suszenia, mycia i czesania włosów. Myjąc najlepiej jest masować skórę głowy, wykonując okrężne ruchy. Dzięki temu poprawia się ukrwienie skóry oraz wzmacniają się cebulki włosów, przez co mniej narażone są na elektryzowanie się. A jak suszyć ? Zdecydowanie nie można używać za gorącego powietrza. Idealnie sprawdzi się w związku z tym suszarka z funkcją jonizacji powietrza. Do czesania stosować warto szczotkę z naturalnego włosia lub grzebień z metalu lub drewna.

źródło: milionkobiet.pl

źródło: milionkobiet.pl

Pomocą doraźną okaże się też delikatne zwilżenie włosów wodą. Wilgoć unieszkodliwi ładunki elektryczne, jednak tylko do momentu wyparowania wody. Jednak aby zapobiegać elektryzowaniu się włosów należy je również odpowiednio nawilżać. Można sięgnąć po specjalne odżywki do włosów, zwłaszcza te do spłukiwania.

źródło: snobka.pl

źródło: snobka.pl

Poza tym włosy możemy też nawilżać domowymi sposobami, stosując maseczki na bazie oliwy lub jajka. Takie maseczki pozwalają wygładzić włosy i dzięki temu nie będą się one elektryzować. Łatwiej będzie nad włosami zapanować i utrzymać wymarzoną fryzurę.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać