forumup.plDom › Jak przechowywać rzeczy w sypialni?

Jak przechowywać rzeczy w sypialni?

13 lipca 2014, Tagi: , ,

W wielu mieszkaniach brakuje miejsca na przechowywanie różnych rzeczy. Dlatego staramy się dobrze zagospodarować każdą wolną przestrzeń i sięgamy po różne rozwiązania. Podobnie można urządzić sypialnię. Warto się zastanowić, jak wykorzystać każde dostępne miejsce, stawiając też na sprytne rozwiązania. Zwłaszcza, że to miejsce, w którym trzymamy wiele ubrań, obuwie, pościel, koce i różne akcesoria, których nie chcemy trzymać na widoku.

źródło: www.ellismie.com

źródło: www.ellismie.com

W sypialni koniecznie powinna znaleźć się spora , która pomieści te rzeczy. Warto jednak na szafę zagospodarować trudne miejsca, na przykład róg pokoju lub wnękę. Zabudowana wnęka najlepiej nadaje się na szafę, jak również dodatkowe półki, na których zmieścimy książki czy pudełka z różnymi drobiazgami. Róg pokoju idealnie nadaje się dla szafy w kształcie pięciokąta – zapewnia ona więcej miejsca niż normalna .

źródło: www.homylicious.com

źródło: www.homylicious.com

Sprytnie zagospodarować można również łóżko. Wystarczy, że wybierzemy model z pojemnikiem na pościel. Można też wybrać łóżko z ramą z wbudowanymi szufladami. Można w nich trzymać różne rzeczy – nie tylko pościel, ale też koce, ubrania sezonowe czy obuwie.

Bardzo ciekawie można też wykorzystać zagłówki, w których znajdziemy miejsce na różne akcesoria.

źródło: www.apartmenttherapy.com

źródło: www.apartmenttherapy.com

Tradycyjnym rozwiązaniem będzie też zamontowanie półek na ścianach. I nie musimy się ograniczać. Warto wykorzystać również tą ścianę, na której stoi łóżko i całą zabudować szafkami czy półkami. Kiedy odpowiednio je udekorujemy, staną się nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale również ozdobą sypialni.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać