forumup.plZdrowie&Uroda › Jak przed urlopem szybko zgubić zbędne kilogramy?

Jak przed urlopem szybko zgubić zbędne kilogramy?

27 czerwca 2014, Tagi: , ,

Na urlopie każda kobieta chce się pochwalić nienaganną figurą. Jeżeli jednak przybyło nam w czasie roku kilka dodatkowych kilogramów, trzeba podjąć odpowiednie działania, by się ich pozbyć. Z pewnością potrzebna będzie odpowiednia mobilizacja i determinacja. Jednak osiągnięcie oczekiwanego efektu jest możliwe. Warto stosować się do kilku istotnych zasad.

źródło: skuteczna-dieta.com

źródło: skuteczna-.com

Zdecydowanie unikajmy restrykcyjnych diet. Po pierwsze, bardzo szybko odzyskamy utracone kilogramy i to z nawiązką. I po drugie, takie diety bardzo źle wypływają na nasz organizm, gdyż nie dostarczamy mu niezbędnych składników odżywczych. Dlatego lepiej nastawić się na zmianę nawyków żywieniowych.

Podstawową sprawą jest stosowanie się do zasady, by jeść częściej, a mniej. Warto zatem przygotowywać mniejsze porcje i jeść co 3-4 godziny. Nie będziemy odczuwać głodu, a dzięki temu unikniemy pułapki jaką jest podjadanie między posiłkami. Ureguluje się też nasz metabolizm.

źródło: sekretyzdrowegojedzenia.pl

źródło: sekretyzdrowegojedzenia.pl

Unikajmy soków, napojów słodzonych i gazowanych. Starajmy się pić wodę mineralną i to w odpowiednich ilościach – najlepiej 1,5 – 2 litry dziennie. Warto też zupełnie zrezygnować z produktów tuczących – wszystkich przekąsek, białego pieczywa, makaronu oraz oczywiście słodyczy. W związku z tym należy wzbogacić dietę o inne produkty – świeże warzywa i owoce, ryby, kaszę, ciemne pieczywo, makaron ryżowy czy naturalne twarogi.

źródło: w-spodnicy.ofeminin.pl

źródło: w-spodnicy.ofeminin.pl

Kolejna złota zasada to nie jeść po godzinie 18. Chodzi o to, by nie najadać się przez snem, gdyż nasz organizm tego nie przetrawi.
I oczywiście należy dietę wspomóc odpowiednią dawką aktywności fizycznej. Dzięki temu z pewnością osiągniemy oczekiwane efekty.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać