forumup.plLife stylePodróże › Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?

Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?

3 lipca 2014, Tagi: , ,

Dla wielu osób prawdziwą zmorą w czasie wakacji jest . Potrafi ona utrudnić każdą podróż – czy to pociągiem, busem, samolotem czy samochodem. Zawroty głowy, nudności czy wymioty towarzyszące tej chorobie mogą sprawić, że podróż jest wyjątkowo nieprzyjemna dla osoby chorej, ale również towarzyszy podróży. Co zatem można zrobić, by sobie z nią poradzić, nie rezygnując z wakacyjnych wyjazdów?

źródło: superstyler.pl

źródło: superstyler.pl

Czasami jest tak, że objawy choroby pojawiają się w danym środku transportu. Zatem należałoby go po prostu unikać. Jednak najczęściej choroba objawia się podczas jazdy samochodem, więc ten sposób nie znajdzie tutaj swojego zastosowania.

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

Najpopularniejszym sposobem na radzenie sobie z chorobą lokomocyjną jest stosowanie odpowiednich leków. A wybór mamy na tyle spory, że większość osób może znaleźć specyfik, który im pomaga. Najpopularniejszym środkiem jest Aviomarin, który zwiera dimenhydraminę, skutecznie walczącą z objawami tej choroby. Oczywiście przy zażywaniu takich środków występują działania uboczne, między innymi senność. Dlatego najlepiej stosować te tabletki, gdy planujemy podróż na noc. Można również wybierać preparaty naturalne, ziołowe, zawierające kłącze imbiru.

źródło: sposobnawszystko.pl

źródło: sposobnawszystko.pl

Warto też pamiętać o pewnych naturalnych sposobach. Na pewno nie należy się przed podróżą zbytnio najadać – wystarczy jakiś lekki posiłek. Warto też zająć odpowiednie miejsce – w samochodzie obok kierowcy, a w busie z dala od kół. Koniecznie należy też unikać czytania w czasie podróży oraz obserwowania migających krajobrazów. Dzięki temu uda się nam podróżować spokojniej.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać