forumup.plDom › Jak umiejscowić kominek w salonie?

Jak umiejscowić kominek w salonie?

27 stycznia 2015, Tagi: , ,

w salonie to marzenie niejednej osoby. Takie wnętrze staje się wyjątkowo przytulne, ciepłe i sprzyja wypoczynkowi. Jednak zanim będzie można cieszyć się relaksem przy kominku, trzeba dobrze zaplanować jego umieszczenie. Oprócz takich czynników jak umiejscowienie przewodu kominowego i bezpieczeństwo, chcemy brać pod uwagę własne upodobania i potrzeby. A jakie mamy możliwości?

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie kominka w samym centrum salonu. Jest to idealne rozwiązanie również dla wnętrz otwartych – wtedy kominek staje cię centrum większego pomieszczenia i jest otaczany przez salon, kuchnię, jadalnię. Kominek buduje wtedy wyjątkowy klimat w całym wnętrzu i sprawia, że staje się ono wyjątkowo przytulne. Zapewnia również ciepło wszystkim częściom . W centralnej części można umieścić każdy rodzaj kominka – te klasyczne, piecyki typu koza czy nowoczesne piecyki podwieszane.

źródło: deccoria.pl

źródło: deccoria.pl

Kominek można również umieścić w narożniku salonu. Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne. Można zdecydować się na większy kominek z całą zabudową – miejscem na opał, dodatkowymi półkami czy siedziskiem. Jednocześnie pozwala to zaoszczędzić sporą ilość przestrzeni.

źródło: deluxe.trojmiasto.pl

źródło: deluxe.trojmiasto.pl

Kominek można również umieścić na ścianie. Wtedy staje się on integralną częścią wnętrza i nie zabiera dużo miejsca. Taki kominek staje się wyjątkową ozdobą pomieszczenia. Na ścianie pięknie prezentują się stylowe kominki – angielskie lub francuskie, często bogato zdobione. Nadają się głównie do wnętrz klasycznych, w stylu empire lub glamour.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać