forumup.plDom › Jak urządzić pokój dla dziecka, by łatwo w nim utrzymać porządek?

Jak urządzić pokój dla dziecka, by łatwo w nim utrzymać porządek?

12 października 2014, Tagi: , ,

Pokój dziecka to wnętrze bardzo wyjątkowe, w którym panuje indywidualny klimat. Dziecko prowadzi życie skupione na zabawie, grach, malowaniu, rysowaniu czy spotkaniach z rówieśnikami. Jego pokój musi być zatem dostosowany do tego typu aktywności. Znajdują się w nim liczne zabawki, klocki, pluszaki i tym podobne przedmioty. Z tego względu utrzymanie porządku w pokoju dziecka bywa sporym wyzwaniem. Można jednak sobie tą sprawę ułatwić dzięki odpowiedniemu urządzeniu tego .

źródło: mowimyjak.pl

źródło: mowimyjak.pl

Weźmy pod uwagę choćby wykończenie ścian. Warto wybrać dla nich zmywalne materiały – mogą to być specjalne farby lub tapety. Dzięki temu szybko będzie można pozbyć się brudnych śladów ze ścian. Również na podłodze powinien pojawić się materiał twardy, odporny na zniszczenia, ale również materiał łatwy do czyszczenia. Najlepiej wybrać zatem panele laminowane lub drewniane.

źródło: kidodidoo.com

źródło: kidodidoo.com

Kluczową rolę odgrywają jednak meble. Przy ich wyborze zwracamy uwagę na wykończenie – potrzebne są meble, które szybko będzie można umyć i usunąć z nich różne zabrudzenia. Warto do pokoju dziecięcego wybrać meble na kółkach, które łatwo można przesunąć i sprzątnąć nawet w trudno dostępnych miejscach. Poza tym meble muszą być praktyczne. Powinny składać się z wielu szafek, szuflad, przegródek i półek, by można w nich schować niezbędne wyposażenie.

źródło: dobrzemieszkaj.pl

źródło: dobrzemieszkaj.pl

Warto też znaleźć miejsce na różne pudełka, kosze czy tekstylne kieszenie, w których dziecko będzie mogło trzymać swoje zabawki. Dzięki temu łatwiej będzie utrzymać w pokoju dziecka porządek.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać