forumup.plDom › Jak wybrać idealna kanapę do salonu?

Jak wybrać idealna kanapę do salonu?

14 października 2014, Tagi: , ,

Nieodłącznym elementem wyposażenia salonu jest oczywiście . To ona sprawi, że salon będzie wygodny i praktyczny. Może też wpłynąć na klimat panujący we wnętrzu i podkreślić styl, który dla niego wybierzemy. Dlatego wybór kanapy musi być naprawdę dobrze przemyślany. A jakie kwestie należy wziąć pod uwagę?

źródło: urzadzone.pl

źródło: urzadzone.pl

Najpierw musimy się zastanowić, jaką funkcję będzie pełniła kanapa. Jeżeli będzie służyła wyłącznie do wypoczynku, to musi być miękka i głęboka. Jeżeli ma służyć za dodatkowe miejsce do spania, to potrzebna jest kanapa rozkładana o odpowiedniej powierzchni. Należy zwrócić uwagę na solidność mechanizmu otwierania czy łatwość obsługi. W wypadku kanapy wypoczynkowej możemy też wybrać taką, która posiada dodatkowe funkcje, na przykład ma regulowane oparcie, podłokietniki czy nawet obrotowe siedziska. Musimy przede wszystkim określić nasze potrzeby i do nich dopasować kanapę.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Kolejna ważna kwestia to wybór obicia. Ważne jest, by kanapa była trwała, dlatego chcemy wybrać obicie grube i solidne. Warto też wziąć pod uwagę kwestię czyszczenia. Jeżeli w domu są dzieci lub zwierzęta, najlepiej wybrać kanapę ze zdejmowanym pokrowcem, który można wyprać lub obiciem do którego nie przylega sierść. Liczy się też kolor oraz wzór, który musi pasować do stylu wnętrza.

źródło: polki.pl

źródło: polki.pl

Poza tym należy też ustalić, jaką formę ma mieć kanapa. Kanapy mają różne wielkości i kształty. To jaką kanapę wybierzemy zależy od stylu wnętrza, ilości dostępnej przestrzeni oraz od naszych osobistych upodobań.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać