forumup.plZdrowie&Uroda › Jak wykonać demakijaż?

Jak wykonać demakijaż?

4 lutego 2015, Tagi: , ,

Makijaż sprawia, że kobieta wygląda piękniej. Pozwala zakryć wszelkie niedoskonałości, a uwydatnić walory urody. Jednak makijaż znacząco obciąża skórę i dlatego tak ważnym elementem codziennej pielęgnacji jest . Ale jak taki powinno się wykonać?

źródło: ofeminin.pl

źródło: ofeminin.pl

Demakijaż wymaga, by zadbać odpowiednio o każdą część twarzy. Istotnym elementem demakijażu jest choćby usuwanie makijażu oczu. Warto wybrać specjalny płyn do demakijażu oczu, który rozpuszcza i sprawia, że łatwiej się je usuwa. Należy dokładnie oczyścić okolice oczu z tuszu, eyelinera i cieni do powiek. Następnie należy oczyścić usta. W tym celu można użyć płynu dwufazowego do demakijażu, który sprawdza się też przy demakijażu oczu.

źródło: kobieta.wp.pl

źródło: kobieta.wp.pl

Ostatni krok to oczyszczenie całej twarzy. Makijaż można usunąć przy pomocy mleczka, olejku lub płynu micelarnego. Można twarzy myć lub oczyszczać nasączonym wacikiem czy ręcznikiem. Trzeba dokładnie oczyścić skórę przy włosach, uszach czy pod brodą. Twarzy myje się tak długo, aż ręcznik lub waciki będą zupełne czyste. Dopiero wtedy skóra jest naprawdę oczyszczona.

źródło: styl.fm

źródło: styl.fm

A co zrobić jeżeli wieczorem brakuje nam czasu czy też sił na taki profesjonalny demakijaż? Można wybrać wersję ekspresową. Makijaż usuniemy z twarzy chusteczkami do demakijażu lub wodą micelarną. Ponieważ taki demakijaż nie będzie zbyt dokładny, należy zadbać o skórę rano. Najpierw trzeba ją dokładnie oczyścić, a później nałożyć serum lub nawilżającą maseczkę. Warto jednak, by szybszą wersję demakijażu ograniczyć do minimum.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać