forumup.plZdrowie&Uroda › Jak zadbać o dłonie?

Jak zadbać o dłonie?

30 października 2014, Tagi: , ,

Każda kobieta ogromną wagę przykłada do swojego wyglądu. Zazwyczaj skupiają się one na twarzy czy włosach. Zapominają o tym, że odpowiedniej pielęgnacji wymagają również . A przecież narażone są na szkodliwe działanie rozmaitych czynników.

źródło: twojsukcesuk.co.uk

źródło: twojsukcesuk.co.uk

Przede wszystkim na wygląd dłoni wpływają rozmaite detergenty, których używamy do prania, sprzątania czy zmywania naczyń. Takie produkty sprawiają, że skóra dłoni traci zabezpieczającą ją powłokę i staje się wysuszona oraz matowa. Na wygląd dłoni bardzo źle wpływają też wysokie oraz niskie temperatury. Dlaczego? Ponieważ skóra dłoni jest niezwykle delikatna i wrażliwa. Szkodliwy wpływ na dłonie ma również promieniowanie UV. Jego duże natężenie prowadzi do uszkodzenia warstwy ochronnej skóry i przyspiesza proces starzenia się. Poza tym na takiej skórze szybciej powstają różne przebarwienia. Jak zatem pielęgnować tak delikatną skórę?

źródło: mojealergie.pl

źródło: mojealergie.pl

Niezwykle ważne jest pamiętanie o kilku ważnych zasadach. Warto do mycia dłoni używać delikatnych, niepodrażniających środków. Po umyciu rąk, należy je dokładnie osuszyć – ale nie suszarką, lecz ręcznikiem. Następnym bardzo ważnym krokiem jest nakładanie na dłonie odpowiedniego kremu do rąk. Inne nadają się do codziennej pielęgnacji, inne na noc. Mamy do wyboru kremy nawilżające, regenerujące lub wygładzające – trzeba wybrać krem dostosowany do naszych potrzeb.

źródło: pielegnacjaciala.katowice.pl

źródło: pielegnacjaciala.katowice.pl

Trzeba też pamiętać o zabezpieczaniu dłoni i w czasie używania różnych detergentów korzystać z rękawiczek ochronnych. Poza tym warto regularnie wykonywać dłoni – w salonie kosmetycznym lub zaciszu domowym.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać