forumup.plZdrowie&Uroda › Jak zadbać o włosy latem?

Jak zadbać o włosy latem?

7 lipca 2014, Tagi: , ,

to bardzo ważny element wyglądu kobiety. Zadbane to nasza wizytówka. Jednak na działają różne czynniki, które mogą je niszczyć. Aby zatem były zdrowe i piękne, trzeba zadbać o prawidłową ich pielęgnację. A szczególne działania musimy podejmować w czasie lata. Wtedy nasze niszczą się najbardziej i najszybciej. Słońce, wysokie temperatury i kąpiele w morzu czy basenie sprawiają, że stają się suche, łamliwe i tracą swój kolor. Blondynki są też szczególnie narażone na płowienie włosów. Co zatem możemy zrobić?

źródło: wlosomania.pl

źródło: wlosomania.pl

Koniecznie starajmy się chronić włosy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Jest to szczególnie ważne jeżeli sporo czasu spędzamy na słońcu, choćby na plaży. Warto włosy związywać w kok lub warkocz. Dzięki temu uda się nam ochronić chociaż część włosów przed wpływem słońca. Jednak najpraktyczniejsze może okazać się chowanie włosów pod kapeluszem czy chustą. Warto wykorzystywać aktualne trendy w modzie, które dopuszczają różne nakrycia głowy.

źródło: ofeminin.pl

źródło: ofeminin.pl

Bardzo ważne jest również stosowanie odpowiednich kosmetyków. Koniecznie pamiętajmy o odpowiedniej odżywce do włosów – najlepiej do stosowania bez spłukiwania. Jeżeli nasze włosy przetłuszczają się pod wpływem działania takich odżywek, to zastosujmy specjalną mgiełkę do włosów. Warto też zrezygnować z kosmetyków do stylizacji, które zawierają alkohol – bardzo mocno wysusza on włosy.

źródło: urodelka.pl

źródło: urodelka.pl

Jeżeli spędzamy urlop nad wodą lub często korzystamy z basenu, warto zainwestować w kosmetyki z silikonami, które chronią włosy przed wodą. Warto je również chronić przed zmoczeniem – można włosy odpowiednio upiąć lub postawić na czepek.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać