forumup.plLife stylePodróże › Jak zminimalizować wakacyjne wydatki?

Jak zminimalizować wakacyjne wydatki?

12 sierpnia 2013, Tagi: , , ,

Wyjeżdżając na urlop każdy liczy się z tym, że pochłonie on sporo pieniędzy. Niekiedy trzeba zacząć na niego zbierać już kilka miesięcy wcześniej. Lepiej też mieć pewien zapas gotówki na nieoczekiwane wydatki. Można jednak po prostu wybrać pewne tańsze opcje związane z wyjazdem wcale nie rezygnując z przyjemności.

noclegi-nad-morzem

Na czym można zaoszczędzić?


Warto zacząć od samej podróży. Jeżeli mamy samochód na gaz to jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami. W przeciwnym wypadku warto porównać ceny busów czy pociągów. Są w internecie oferty przejazdów nad morze busami już za kilkanaście złotych.
Jeżeli jedziemy samochodem to może lepiej niż w dwie osoby pojechać we cztery bo to obniży koszty podróży. Na pewno znajdziemy wśród znajomych czy rodziny chętne osoby.
Druga sprawa to wybór kwatery. Jeżeli mamy możliwość pojechać na urlop w czerwcu, na samym początku lipca lub pod koniec sierpnia warto to przemyśleć. W wielu miejscach wtedy ceny za pokoje są niższe. Zastanówmy się tez na miejscowością. Zapewne pokoje w Mielnie czy Kołobrzegu będą droższe niż te w Chłapowie lub Dąbkach. Może lepiej znaleźć tańszy pokój w małej miejscowości i spacerować do bardziej atrakcyjnych miast.
Ostatnia kwestia to wyżywienie. Możemy stołować się w jakiś jadalniach,lokalach typu fast-food lub nawet restauracjach gdy takie są w obiekcie, w którym mamy pokój. Jednak po przeliczeniu kosztów taniej wyjdzie nas gdy chociaż kilka posiłków przygotujemy sami. Niedrogie produkty można kupić w miejscowych marketach.
Dzięki takim zabiegom będziemy mogli zaoszczędzić lub przeznaczyć te pieniążki na przyjemności.
 

Okazuje się, że można znaleźć noclegi mielno w całkiem niskiej cenie, wystarczy wejść na stronę, któregoś z tamtejszych pensjonatów.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać