forumup.plDomDecoratornia › Jakie rolety możemy wybrać do mieszkania?

Jakie rolety możemy wybrać do mieszkania?

15 lipca 2014, Tagi: , ,

możemy zasłaniać na różne sposoby – wybierając firany, zasłony, żaluzje czy . I to właśnie są najczęściej wybieranym rozwiązaniem. Są niezwykle praktyczne, wygodne oraz łatwe w montażu. Poza tym mogą być ciekawą ozdobą dla okna oraz uzupełnieniem aranżacji wnętrza. Co więcej, możemy wybierać spośród wielu rodzajów rolet.

źródło: czasnawnetrze.pl

źródło: czasnawnetrze.pl

Najbardziej popularne są rolety zwijane. Zazwyczaj wybieramy rolety, które zwija się ręcznie, ale dostępne są również te ze specjalnym mechanizmem i pilotem. Poza tym takie rolety mogą być zabudowane, wolno wiszące lub kasetonowe. Dzięki temu możemy wybrać rolety, które będą pasować do danego rodzaju okna. Jeżeli niektóre okna są szczególnie często otwierane lub uchylane, warto zamontować rolety osadzone w kasecie i prowadnicach przymocowanych do ramy okiennej. Dzięki temu łatwiej będzie się je opuszczać i będą przylegać do szyby. Wtedy okna możemy otwierać nawet wtedy, gdy roleta jest opuszczona.

źródło: czasnawnetrze.pl

źródło: czasnawnetrze.pl

Natomiast rolety wolno wiszące zamontowane są na rolce na ścianie nad oknem lub też przy samym suficie. Nie da się zatem otworzyć okna, gdy roleta jest opuszczona. Mamy do wyboru również rolety rzymskie. Takie rolety składają się falami, gdy pociągniemy za odpowiedni sznurek, a nie zwijają się. Usztywnione są odpowiednimi fiszbinami, by składały się równo. Często są one dodatkowo zdobione, na przykład falbanką na dole.

źródło: czasnawnetrze.pl

źródło: czasnawnetrze.pl

Poza tym mamy do wyboru również rolety plisowane. Niektóre z nich zwija się od dołu do góry, a niektóre można zwijać w obu kierunkach – dzięki temu zasłaniamy wybraną część okna.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać