forumup.plLife style › Kalendarze ścienne porządkują nasz świat.

Kalendarze ścienne porządkują nasz świat.

pozwalają nam zachować w naszym życiu rachubę, dni, tygodni czy nawet lat. Dzięki nim możemy sobie zaplanować wiele rzeczy i dążyć do ich realizacji, aby wyrobić się w terminie. Czasami są dla nas swojego rodzaju motywacją do działania. Spoglądamy na nie, czyli na kalendarze ścienne i widzimy, że za dwa jest początek sesji. Wcielimy się teraz w postać roztrzepanego studenta, który częściej myśli o zakrapianych imprezach w akademiku niż o terminach egzaminów. Dobrze, że ma u siebie w pokoju powieszony kalendarz, w którym zaznaczył sobie datę rozpoczęcia sesji egzaminacyjnej na swoim kierunku studiów. Był przekonany, że ma jeszcze do daty jej rozpoczęcia co najmniej cztery , jednak ku jego zaskoczeniu i zaniepokojeniu zarazem pozostało mu dwa . Czas najwyższy wziąć się ostro do roboty, żeby potem nie zaznaczać w kalendarzu terminów sesji poprawkowej.

Można przypuszczać, że kalendarze ścienne porządkują nasz świat i nadają mu harmonogramu, rachuby poprzez co jesteśmy bardziej zorganizowani.

Dwa tygodnie to wcale nie tak mało. Da się nadrobić materiał, choć na pewno nie będzie to proste. Ale w sumie sami sobie jesteśmy winni, więc teraz musimy podołać takiej sytuacji i zaliczyć sesję. Jest to tylko jeden z wielu przykładów pożyteczności, jaką niosą ze sobą kalendarze. Generalnie bez nich trudno by nam było się odnaleźć w współczesnym świecie. Wyznaczają nam one kolejne dni, mamy jasno określone daty, przy których możemy porobić notatki oraz wiemy, co dzisiaj należy zrobić. Można spokojnie przypuszczać, że kalendarze uporządkowały nasz świat i nadały mu systematyczności. Bez nich na pewno nie bylibyśmy w stanie się tak zorganizować, jak to jest w chwili obecnej.  

Warto przeczytać