forumup.plDom › Kilka słów o stylu shabby chic

Kilka słów o stylu shabby chic

22 października 2014, Tagi: , ,

Styl już od pewnego czasu cieszy się ogromną popularnością. Szczególnie przypada do gustu osobom lubiącym przytulne, ciepłe, rodem z wiejskich posiadłości. A skąd taka nazwa? Termin ten stworzyła Rachel Ashwell, która wydała książkę o dekorowaniu wnętrz pod takim tytułem.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

A co zrobić, by urządzić wnętrza w takim właśnie stylu? Aranżacje shabby chic odwołują się do stylu, w jakim urządzano wiejskie posiadłości na przełomie dziewiętnastego i dwudziestego stulecia. Cechą charakterystyczną takich wnętrz jest stare wyposażenie. Znajdują się w nich meble naznaczone zębem czasu lub też po prostu meble celowo postarzane. Takie efekty uzyskuje się stosując różne zabiegi – przemalowania, przetarcia czy celowe spękania.

źródło: home-u.pl

źródło: home-u.pl

Meble w stylu shabby chic najczęściej są wykonywane z naturalnych surowców i malowane na biało. Zdobią je piękne motywy roślinne p rzeźbione lub ręcznie malowane. We wnętrzach shabby chic pojawiają się stare kredensy, komody czy toaletki. Oczywiście uzupełnieniem aranżacji są stylowe dodatki. Styl ten jest bardzo wyjątkowy również z tego względu, że łączy się w nim stare meble z nowymi przedmiotami.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

W pomieszczeniach dominują jasne i pastelowe kolory, kwieciste wzory na meblach oraz dodatkach. Pojawiają się w nich motywy róż, koronki czy hafty. Styl ten jest więc bardzo subtelny, kobiecy, ale jednocześnie bardzo elegancki. Nadaje się do aranżacji salonu, sypialni, kuchni czy jadalni. Pozwala stworzyć w domu naprawdę wyjątkowy klimat.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać