forumup.plZe świataGospodarka › Komornik puka do drzwi – o długach słów kilka

Komornik puka do drzwi – o długach słów kilka

Długi to dzisiaj coś, co zaczyna charakteryzować większość populacji ludzkiej. Trudno już dzisiaj znaleźć rodzinę czy osobę samotną, która nie jest obciążona jakimikolwiek zaszłościami finansowymi. Długi zaś robią człowiekowi bardzo wielki i trudno się dziwić, że tak wiele rodzin w ogóle sobie z nimi nie radzi i popada w ogromny marazm! Niestety, nie tylko osoby prywatne mają problemy z narastającym zadłużeniem, ale podzielają je także miasta czy nawet państwa. Cały świat dziś żyje na kredyt, a zobowiązania finansowe, które tak przerażały naszych przodków, czy chociażby naszych dziadków, dzisiaj przestają kogokolwiek przerażać . Niestety, taki stan rzeczy nie powinien mieć miejsca, a długi powinny u ludzi wywoływać strach, ponieważ (chociaż jest to ostateczność) nie zna żadnej litości i w kilka chwil może zrujnować człowiekowi życie.

Komornika bezwzględnie NALEŻY się bać

temida, sąd, dług, prawo egzekucyjne

W dzisiejszym świecie długi to nic takiego. Okazuje się jednak, że prawo egzekucyjne nie przebiera w środkach i można stracić na przykład połowę pensji.

jest postacią złowieszczą, która w ludziach powinna i wzbudza uzasadniony strach. Okazuje się bowiem, że prawo egzekucyjne jest tak ukształtowane, że w momencie, gdy długi danej osoby są za wysokie i zlekceważy ona kolejne monity do ich spłaty, to od razu wkracza do akcji oraz zajmuje zdecydowaną część jej majątku, także ruchomego. Prawo egzekucyjne nie bawi się w półśrodki, a tego są przerażające. Jedną z nich jest an przykład kompletne zubożenie danej rodziny, kiedy na przykład komornik zajmie połowę renty jej jedynemu żywicielowi.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać