forumup.plPraca › Kto na emigracji zna Business English?

Kto na emigracji zna Business English?

13 lipca 2012, Tagi: , ,

Polacy wciąż emigrują za granicę. Mówi się o tym mniej jednak zjawisko wciąż jest obecne. Wiele rodaków opuszcza kraj i decyduje się na pracę w innym kraju. Co ich motywuje? Oczywiście płaca. Czy na pewno jednak takie wyjazdy są zawsze dobrym pomysłem?

dla robotnika?

Fala emigracji jaka miała miejsce parę lat temu uwypukliła jeden problem – do krajów takich jak Anglia jeżdżą wykształcenie fachowcy, którzy opuszczają ojczyznę, ponieważ tu nie mają takich perspektyw zawodowych jak za granicą. Znakomita większość jednak nie posiada odpowiednich umiejętności. Bez wykształcenia i doświadczenia szuka pracy na ślepo. Jedzie do Anglii, chociaż Business English to dla nich abstrakcja. Nie znają słownictwa związanego z zawodem, dlatego porozumiewają się na migi. Taki wizerunek Polaka utrwala się i psuje obraz pracownika z Polski.

Business English

Najpierw oswoić

Wiele osób osiąga za granicą sukces i zasłużenie zarabia więcej. Ci, którzy trafiają na budowę często nie mają jednak aspiracji poznać języka angielskiego, a co dopiero Business English. Nie znają języka, który obowiązuje w Anglii i nawet nie starają się nauczyć podstaw. Taka postawa jest słusznie krytykowana przed media. Nie każdy musi znać Business English, jednak ci, którzy chcą pracować za granicą powinni zadbać o to by byli chociaż komunikatywni. Życie w obcym kraju oznacza przyjęcie zasad, jakie tam panują. polski nie jest bowiem znany na całym świecie i nie należy wymagać od pracodawców, że będą go znać. Warto więc przemyśleć sprawę pracy za morzem i być może nie jeździć tam za wszelką cenę.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać