forumup.plPraca › Kto na emigracji zna Business English?

Kto na emigracji zna Business English?

13 lipca 2012, Tagi: , ,

Polacy wciąż emigrują za granicę. Mówi się o tym mniej jednak zjawisko wciąż jest obecne. Wiele rodaków opuszcza kraj i decyduje się na pracę w innym kraju. Co ich motywuje? Oczywiście płaca. Czy na pewno jednak takie wyjazdy są zawsze dobrym pomysłem?

dla robotnika?

Fala emigracji jaka miała miejsce parę lat temu uwypukliła jeden problem – do krajów takich jak Anglia jeżdżą wykształcenie fachowcy, którzy opuszczają ojczyznę, ponieważ tu nie mają takich perspektyw zawodowych jak za granicą. Znakomita większość jednak nie posiada odpowiednich umiejętności. Bez wykształcenia i doświadczenia szuka pracy na ślepo. Jedzie do Anglii, chociaż Business English to dla nich abstrakcja. Nie znają słownictwa związanego z zawodem, dlatego porozumiewają się na migi. Taki wizerunek Polaka utrwala się i psuje obraz pracownika z Polski.

Dla wielu pracowników, którzy wyjeżdżają za granicę pojęcie business english jest obce. Nie uczą się angielskiego, ponieważ uważają, że mogą porozumiewać się na migi.

Business English

Najpierw oswoić

Wiele osób osiąga za granicą sukces i zasłużenie zarabia więcej. Ci, którzy trafiają na budowę często nie mają jednak aspiracji poznać języka angielskiego, a co dopiero Business English. Nie znają języka, który obowiązuje w Anglii i nawet nie starają się nauczyć podstaw. Taka postawa jest słusznie krytykowana przed media. Nie każdy musi znać Business English, jednak ci, którzy chcą pracować za granicą powinni zadbać o to by byli chociaż komunikatywni. Życie w obcym kraju oznacza przyjęcie zasad, jakie tam panują. polski nie jest bowiem znany na całym świecie i nie należy wymagać od pracodawców, że będą go znać. Warto więc przemyśleć sprawę pracy za morzem i być może nie jeździć tam za wszelką cenę.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać