forumup.plPracaWłasna firma › Kursy BHP uświadamiają pracowników

Kursy BHP uświadamiają pracowników

29 czerwca 2012, Tagi: , , ,

W każdej pracy pojawia się zagrożenie. Dlatego należy robić wszystko, aby im zapobiec. Oczywiście jest to zadaniem pracodawcy, który powinien wywiązywać się z takiego obowiązku. Problem niestety problem polega na tym, że większość szefów traktuje ten obowiązek po macoszemu. Głównie dlatego, że dla nich jest to kolejny , z którego na upartego zawsze można zrezygnować.

kursy bhp

Nie tylko szkolenie jest niezbędnym elementem firmy. Pracodawcy muszą jeszcze odwiedzić sklep bhp i nabyć artykuły zapewniające nam bezpieczeństwo.

Statystyki

Prawda jest taka, że nie powinien rezygnować z zapisania ów na , ponieważ w razie wypadku będzie on pociągnięty do jeszcze większej odpowiedzialności. Według przeprowadzonych statystyk stwierdzono, że większość wypadków ma miejsce w firmach, w których pracownicy nie przeszli kursu BHP. Okazuje się, że świadomy to pracowni bezpieczny. Zdaje sobie on sprawę z tego, że w miejscu wykonywania pracy czekają na niego różne zagrożenia, dlatego stara się do nich nie dopuszczać. Świadomość pozwala uniknąć wypadków, ponieważ wówczas człowiek jest bardziej skupiony na pracy, poświęca swoją uwagę dobrze wykonanemu zadaniu. Zadanie, które nie będzie dobrze zrealizowane może okazać się zagrożeniem nie tylko dla jednego pracownika, ale również dla całej reszty.

Wydatki

Kursy Bhp wydają się pracodawcom kosztownym wydatkiem. Prawda jest jednak taka, ze wydatkiem można nazwać zapłatę odszkodowania pracownikowi, który uległ wypadkowi. To duże obciążenie finansowe dla firmy, dlatego można je nazwać nie potrzebnym wydatkiem, tym bardziej że można było temu uniknąć, zapisując pracowników na kurs BHP.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać