forumup.plZe świata › ”Made in China”

”Made in China”

Bardzo chętnie wypowiadamy się na temat produktów pochodzących z Chin i uważamy, że jest to albo dobre lub też złe. Generalnie uważamy się za znawców tematu i po prostu wymyślamy mniej lub bardziej interesujące historie. Zazwyczaj uważamy, że są tandetne, ale i tak je bardzo chętnie kupujemy. Więc jest to swego rodzaju paradoks, który sami swoją postawą nagłaśniamy. Ponieważ z jednej strony negujemy, a za chwilę idziemy do sklepu i kupujemy produkt z metką „”. Nie potrafimy w większości przytoczyć racjonalnych argumentów i opieramy się na domysłach lub plotkach, które nie wiele mają wspólnego z rzeczywistością. Zapewne każdy z nas miał nie raz do czynienia w życiu z produktem pochodzącym z Chin.

Import z Chin

import-chiny

Czy zdajemy sobie tak naprawdę sprawę z tego, jaką role odgrywa import z chin w naszym życiu, czy opieramy si e głównie na domysłach i pomówieniach?

Z reguły są to czy . Tutaj bardzo często możemy się napotkać na tego typu produkty, które są właśnie takiego pochodzenia, a nie innego. Patrząc na to jak import z Chin jest w tej chwili rozwinięty można się pokusić o stwierdzenie, że mimo poszczególnych głosów sprzeciwu wciąż będzie świetnie prosperował. Głównie jest to powiązane z ceną za produkty, która jest stosunkowo niska. Natomiast w kwestii jakości to tutaj jest ciężko przypisać jedną opinię. Jest to bardzo szeroki dział, który cechuje się silnym zróżnicowaniem. Wybierając daną podkoszulkę patrzymy w większości na jej cenę, a nie kraj pochodzenia. Generalnie rzecz biorąc przywykliśmy też już do tego, że często spotykamy się z metką „made in China”. Jest to na tyle powszechne, że mało kto się temu dziwi. Ewentualnie powymyśla trochę na ten temat i potem jakby nigdy nic kupi towar.
 

Powiązane artykuły

Warto przeczytać