forumup.plDomDecoratornia › Meble element wyposażenia i dekoracji

Meble element wyposażenia i dekoracji

22 marca 2013, Tagi: , ,

w każdym wnętrzu stanowią nieodłączny element wyposażenia. Ich wybór uzależniony jest aranżacją i stylem wnętrza, a także gustem i zainteresowaniami domowników. Od mebli wymaga się także, a może przede wszystkim funkcjonalności koniecznej w konkretnym pomieszczeniu, inne wybieramy do kuchni, a na coś innego zwracamy uwagę podczas poszukiwań mebli do sypialni.

Wybierając meble pod uwagę bierzemy kilka czynników, każdy z nich jest ważny i ma swój cel, staramy się więc znaleźć jakiś kompromis, by spełnić wszystkie albo przynajmniej kilka. Pomijając funkcjonalność mebli, bardzo ważny jest wygląd i styl mebli, oczywiście ten element zależy od całej aranżacji mieszkania czy choćby pomieszczenia. Jednak tutaj wiele do powiedzenia ma nasz osobisty gust czy zainteresowania, urządzając mieszkanie zależy nam na stworzeniu wnętrza, w którym będziemy przebywać z przyjemnością i chęcią. Pod uwagę bierzemy także swobodę i komfort naszych bliskich, którzy z nami mieszkają.

meble

Czym kierujemy się przy wyborze mebli

Niektórzy dekoratorzy twierdzą, że po stylu i rodzaju mebli można określić charakter i wnętrze człowieka, jakaś część prawdy w tym jest, ale pod warunkiem, że mieszkanie rzeczywiście urządzone jest według zamysłu właściciela. Niektórzy wybierając minimalizm w wystroju i stylu mebli nie dlatego, że są zachowawczy i nie lubią wszelkich ozdób, ale tylko dlatego, że takie wnętrze wydaje im się bardziej trendy czy jest bardziej funkcjonalne. Podobnie, wybierając stylizowane meble i dekoracje chcemy komuś zaimponować, tworzymy pewien pozór, który może być fałszywie odbierany przez naszych gości. Oczywiście to nasza sprawa czym się kierujemy w wyborze mebli czy stylu wnętrza, ale warto wziąć pod uwagę nie tylko zdanie innych, ale spojrzeć także w głąb siebie i zdecydować czego rzeczywiście od życia oczekujemy, czy żyjemy swoim życiem, czy wolimy unosić się na fali ogólnospołecznego pędu. Wybór czy będą to meble na miarę, czy z kolekcji, czy też sięgniemy po oryginalne i wyjątkowe , czy raczej pozbawione wszelkich ozdób i dekoracji.
 

Powiązane artykuły

Warto przeczytać