forumup.plMotoryzacja › Młodzi za kierownicą

Młodzi za kierownicą

jest dzisiaj pewnym standardem. Chociaż ekolodzy apelują, by masowo wsiąść na rowery lub chodzić pieszo – liczba samochodów w mieście ciągle rośnie. nie jest już znakiem luksusu, ale po prostu wygody, na którą stać prawie każdego.

kurs-prawa-jazdy-poznań

Młodzież po ukończeniu osiemnastu lat wybiera się na kurs prawa jazdy poznań i zapisuje w ośrodku egzaminacyjnym. Wszyscy oni chcą jak najszybciej otrzymać prawo jazdy.

nie ma nic przeciwko młodym kierowcom?

Szkoła jazdy wykonała badania kto najczęściej robi . Okazało się, że grupą, która najskuteczniej i najchętniej zdaje egzamin są osoby, które dopiero ukończyły pełnoletność. Dlaczego? Dla nich samochód to często okazja do udowodnienia swojej dorosłości. Mogą poczuć się samodzielni i dojrzali. Część z nich w liceum odlicza dni do momentu, kiedy kurs prawa jazdy Poznań będzie dla nich możliwy. Okazuje się jednak, że ich wiek wpływa korzystnie na osiągnięcia – większość z nich zdaje za pierwszym razem, podczas gdy inni podchodzą do niego parokrotnie.

Młodzi, ale zdolni

Dobry to doświadczony – powie znakomita większość uczestników ruchu. Trudno nastolatka posądzać o takowe, jednak ma on inne, przydatne cechy. Przede wszystkim młodzi ludzie nie boją się siadać za kierownicą. Nie czują jeszcze odpowiedzialności za własne i cudze życie, tak jak dojrzali kierowcy, którzy mają rodziny. Szkoła jazdy przyznaje – młodzi kursanci są często bardziej błyskotliwi, szybciej opanowują materiał, a podczas jazd wykazują się refleksem i intuicją. Po trzydziestce umiejętności te nie są już tak znakomite, a motywacja spada. Czasem warto więc uwierzyć, że młody nie musi być zagrożeniem na drodze.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać