forumup.plLife style › Muzyka? Literatura? Malarstwo? – sztuka?

Muzyka? Literatura? Malarstwo? – sztuka?

11 lipca 2013, Tagi: , , ,

Trening podczas nauki gry na dowolnym instrumencie jest nie tyle rzeczą najważniejszą, co jedyną drogą do tego, aby nasze umiejętności nabrały wyrazu artystycznego a nie wyłącznie rzemieślniczego korzystania z instrumentu.

Samym treningiem jednak do sukcesu nie dotrzemy. Równie ważny wydawać się może talent. Ale co w sytuacji gdy nasz talent ukryty jest w innej dziedzinie, o której jeszcze nie wiemy?

 

Ludzie z różnych względów rozpoczynają naukę gry na instrumencie – często jest to chęć wyrażenia siebie lub naturalny dryg do muzyki, który objawia się wybitnym poczuciem rytmu – ale zawsze umiejętność gry na instrumencie wiązać się będzie z pewnym prestiżem.

Jeżeli szukasz dobrego producenta sprzętu muzycznego to koniecznie sprawdź http://www.musicandmore.pl/fender-squier-bullet.html - z pewnością znajdziesz tu sprzęt dla siebie.

Historia muzyki opowiada czasem o ludziach, takich jak Charlie Patton, którzy nie znając nut świetnie potrafili nie tylko zagrać każdą melodię ale też fenomenalnie improwizować – co jest dowodem na doskonałe czucie instrumentu i wyobraźnię muzyczną.
Na przestrzeni lat zmieniała się przede wszystkim popularność instrumentów – kiedyś znane były tylko instumenty oznaczone dzisiaj klasycznymi i wymgały one znacznego nakładu pracy aby swobodnie odtwarzać zapisane w postaci nut melodie.
Dopiero na początku dwudziestego wieku zaczęto wykorzystywać słabo cenione do tej pory instrumenty – takie jak trąbka – znana w muzyce od 1813 roku a spopularyzowana dopiero przez muzyków jazzowych, którzy dali klasycznym muzykom alternatywę dla koncertów filharmonijnych.
Kilka epok jazzu całkiem przewartościowało nie tylko technikę podejścia do tworzenia muzyki ale przede wszystkim wytworzyły nowe gatunki muzyczne, które dziś odnoszą triumfy ale nikt nie pamięta, że niemal każdy gatunek współczesnej muzyki swoje początki bierze właśnie z jazzu.

Prawdopodobnie nowych muzyków do grania zachęca wspomniany właśnie prestiż lub chęć zachowania tradycji, bo mało która ze sztuk przechowuje tak pokaźne zapasy historii i potrafi odtworzyć emocje utworów skomponowanych dwieście lat temu.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać