forumup.plDom › Nowoczesny salon

Nowoczesny salon

to zdecydowanie najważniejsze pomieszczenie w każdym domu. To tutaj spędzamy sporo czasu z rodziną, tutaj też przyjmujemy gości. Chcemy zatem, by był wygodny, praktyczny, ale również ciekawy. Poza tym musi odpowiadać naszym upodobaniom. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie urządzenie go w nowoczesnym stylu.

tapety

Nowoczesny salon wymaga wybrania koloru dla ścian, mebli, kanapy. Więcej o tapetach na: http://tapetywsieci.pl.

Wykończenie salonu

Styl nowoczesny cechuje się prostotą i minimalizmem. Dlatego musimy dobrze przemyśleć, jakie rozwiązania zastosować. Jeżeli chodzi o wykończenie to zdecydowanie stawiamy na chłodne barwy. W salonie dominować będzie biel, szarość, grafit czy fiolet. Bardzo modne są do salonu. Można wybrać te w jakiś ciekawy, charakterystyczny wzór. Wtedy tapetujemy jedną ścianę, a resztę pozostawimy białą. Taka tapeta będzie ozdobą salonu. Na podłodze najlepiej wyglądają panele. Można zdecydować się na bardzo ciemne, szare lub jaśniejsze – w zależności od upodobań.

Wyposażenie salonu nowoczesnego

Jeżeli chodzi o wyposażenie, to w salonie znajdują się tylko podstawowe meble. Będzie to kanapa, jakieś fotele, stolik kawowy i ewentualnie jakaś komoda. Meble powinny być proste i w stonowanych odcieniach. Rozsądnie należy też dobrać dodatki. Lepiej postawić na kilka, ale bardziej wyrazistych. Mogą to być ozdobne poduszki, wazon czy obraz. Warto, by pojawił się na nich ten sam motyw, co na tapecie. Wtedy wszystkie elementy będą ze sobą współgrały. Tak urządzony salon z pewnością będzie cieszył oko i miło będzie się w nim spędzać czas. 

Powiązane artykuły

Warto przeczytać