forumup.plLife stylePodróże › Nurkowanie we wraku statku

Nurkowanie we wraku statku

1 lipca 2014, Tagi: , ,

Osoby, które wypoczywają w okolicy Jordanii, a do tego znają się na nurkowaniu, mogą przeżyć niesamowitą przygodę. W okolicy można bowiem skorzystać z wyjątkowej atrakcji – nurkowania we wraku statku. Nurkowanie koło statku Cedar Pride nie wymaga szczególnego doświadczenia. Dlatego naprawdę warto zdecydować się na tą wycieczkę.

źródło: dalekoniedaleko.pl

źródło: dalekoniedaleko.pl

Statek ten ma ciekawą historię. Zbudowany został w roku 1964, natomiast w roku 1982 uległ poważnym uszkodzeniom w wyniku pożaru, który wybuchł w maszynowni. Ponieważ statek nie nadawał się do użytku, został porzucony przez właściciela. I wtedy to król Jordanii wpadł na pomysł zatopienia wraku i stworzenia atrakcji dla nurków. Wybrane zostało odpowiednie miejsce, statek został odpowiednio przygotowany i w 1985 roku zatopiony.

Jest to miejsce, które powinien zobaczyć każdy nurek. Statek stał się bowiem częścią rafy. Porastają go kolorowe koralowce i różne rośliny, pełny jest różnych ryb i innych zwierząt morskich. Na taką wycieczkę wybieramy się oczywiście z przewodnikiem, który tłumaczy nam co zobaczymy i co będziemy robić. Statek leży na maksymalnej głębokości 25 metrów, ale w czasie wycieczki schodzi się jedynie na 16 metrów.

źródło: dalekoniedaleko.pl

źródło: dalekoniedaleko.pl

Jednak główną atrakcją jest to, że wpływa się do wraku statku. Oczywiście należy zachować ostrożność, chociaż statek został przygotowany do takich wypraw i usunięto z niego większość zagrożeń. We wraku można dostać się do miejsca, gdzie utworzyła się poduszka powietrzna. Można zatem w zatopionym wraku, kilka metrów pod wodą, swobodnie oddychać powietrzem. Taka wycieczka będzie z pewnością niezapomnianym przeżyciem.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać