forumup.plDom › Ochrona dla domu jednorodzinnego

Ochrona dla domu jednorodzinnego

9 kwietnia 2014, Tagi: , , , ,

Domy jednorodzinne są zdecydowanie bardziej narażone na włamania niż mieszkania w blokach. Dlatego właściciele takich ów powinni się zastanowić, jakie rozwiązania pozwolą odpowiednio zabezpieczyć ich . Jakie mamy możliwości do wyboru?

, ,

bramy

Bramy garażowe to pierwsza z linii obrony. Producent k3bramy oferuje antywłamaniowe bramy do garaży.

Bardzo ważne jest, by korzystać z takiego wyposażenia domu, które uniemożliwi złodziejowi dostanie się do jego wnętrza. Dlatego ze szczególną uwagą powinniśmy wybierać okna, drzwi oraz bramy segmentowe do domu. Czym się kierować przy podejmowaniu decyzji? Po pierwsze, trzeba zwracać uwagę na to, z czego takie elementy są wykonane. Istotna jest jakość każdej części, gdyż tylko wtedy będą one skuteczną ochroną domu. Musimy też sprawdzić, w jaki sposób są one wykonane. Po drugie, warto zwracać uwagę na jakieś dodatkowe rozwiązania. Niektóre drzwi mają zamontowane dodatkowe zamki. Okna mogą mieć podwójne szyby wykonane z mocniejszego materiału. Kiedy wybieramy takie elementy, warto korzystać z pomocy fachowców, którzy chętnie udzielą nam dodatkowych informacji oraz porad.

Systemy alarmowe

Dobrym rozwiązaniem jest też montaż alarmu. Takie systemy pojawiają się w coraz większej ilości domów. Jak działają? Zazwyczaj alarmy wyposażone są w czujniki ruchu. Jeżeli tylko na terenie posesji czy domu pojawiłby się złodziej, od razu zareaguje. Wtedy też powiadomiony zostaje właściciel lub firma ochroniarska. Włączają się też charakterystyczne sygnały dźwiękowe. Dzięki temu alarmy są tak skuteczne. Warto zatem przeanalizować tę kwestię i wybrać rozwiązania dla swojego domu.  

Powiązane artykuły

Warto przeczytać