forumup.plZdrowie&Uroda › Piękne i zdrowe paznokcie – co zrobić?

Piękne i zdrowe paznokcie – co zrobić?

20 października 2014, Tagi: , ,

Każda kobieta chętnie chwali się pięknymi i zadbanymi paznokciami, które mogą być jej prawdziwą ozdobą. Aby jednak taki efekt osiągnąć czasami trzeba się bardzo napracować. wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz różnych zabiegów. Jak zatem można zadbać o w zaciszu domowym?

źródło: w-spodnicy.ofeminin.pl

źródło: w-spodnicy.ofeminin.pl

Na pewno na wygląd paznokci ogromny wpływ ma dieta. Powinna być bogata między innymi w białko, wapń, żelazo czy cynk. Do pielęgnacji paznokci warto też stosować różne odżywki. Oczywiście ważne jest, by regularnie ją zmywać i odświeżać. Tylko wtedy będzie widać efekty jej działania.

źródło: uroda.fit.pl

źródło: .fit.pl

Istotny jest też sposób piłowania paznokci. Chcemy używać delikatnych pilników, które nie będą niszczyć i rozdwajać płytki paznokcia. Jeżeli chodzi o technikę to piłujemy paznokcie tylko w jedna stronę. Musimy też powstrzymywać się przed obgryzaniem paznokci oraz niszczeniem skórek wokół nich.

źródło: wizaz.pl

źródło: wizaz.pl

Aby paznokcie były piękne i zdrowe, warto też zapewniać im odpowiednią regenerację. Paznokcie można moczyć choćby w podgrzanej oliwie. Dzięki temu płytka paznokci staje się twardsza i zdrowsza. Oliwę można też podgrzewać ze skrzypem i w tej mieszance moczyć paznokcie. Taki zabieg będzie zapobiegał rozdwajaniu się paznokci. Do wzmocnienia paznokci idealnie nadaje się siemię lniane. Wystarczy zalać je wodą i zagotować, a w wystudzonej maseczce trzymać paznokcie kilkanaście minut. Na paznokcie bardzo dobrze wpływa również olejek rycynowy.

Takich sposobów na dbanie o paznokcie jest wiele. Dzięki temu każda kobieta może wybrać te najskuteczniejsze.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać