forumup.plZdrowie&Uroda › Pielęgnacja oczu – kilka sposobów

Pielęgnacja oczu – kilka sposobów

2 lutego 2015, Tagi: , ,

Skóra wokół oczu wymaga wyjątkowej pielęgnacji. Dlaczego? Ponieważ jest wyjątkowo cienka i bardzo delikatna. Aby prezentowała się jak najlepiej, należy zadbać o jej potrzeby. Na szczęście możliwości jest wiele. Warto zacząć od pewnych domowych, sprawdzonych sposobów. Jakich?

źródło: kobietawielepiej.pl

źródło: kobietawielepiej.pl

Częstym problemem dotyczącym skóry wokół oczu są zmarszczki – tutaj pojawiają się one bardzo szybko i są dość widoczne. Aby poprawić wygląd skóry warto przygotować specjalną, liftingującą maseczkę. Wykonać ją można z płatków żelatyny, które moczy się w wodzie i kładzie na skórze. Jak działa taka maseczka? Znacząco poprawia elastyczność skóry i sprawia, że staje się gładsza.

Skóra pod oczami bywa również bardzo sucha. Aby ją należycie nawilżyć również warto przygotować naturalną maseczkę. Wystarczy w tym celu wykorzystać siemię lniane. Rozgotowane siemię w postaci gęstej papki nakłada się na gazę i na skórę wokół oczu.

źródło: styl.pl

źródło: styl.pl

Kolejny częsty problem to opuchlizna pod oczami. Najskuteczniejszym sposobem, który ten problem rozwiąże są okłady z ogórka. Plasterki ogórka kładzie się na powieki i po kilkunastu minutach opuchlizna znika. Dobrze działa również napar z babki lancetowatej. Dodatkowo takie okłady pomagają rozjaśnić skórę.

źródło: kremobalsam.blog.pl

źródło: kremobalsam.blog.pl

A co zrobić z cieniami pod oczami? Bardzo dobrym sposobem jest przykładanie do powiek schłodzonych łyżeczek. Dzięki temu poprawia się ukrwienie skóry i zmniejszają się cienie. Skórę można też masować kostkami lodu. Takie domowe sposoby pomogą utrzymać skórę wokół oczu w jak najlepszej kondycji.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać