forumup.plLife styleLiteratura › Polacy chętnie uczą się włoskiego

Polacy chętnie uczą się włoskiego

, to coraz częstsza opcja wybierania go do nauki przez wielu ludzi chcących poszerzyć swoje umiejętności językowe. Dlaczego akurat włoski a nie inny język? Może nie jest tak popularny jak angielski czy niemiecki, ale w Krakowie jest dużo szkół i kursów na których możemy zaznajomić się z włoskim.

włoski-Kraków

Nie jest to na pewno język łatwy do przyswojenia. Nauka może wymagać od nas nakładu wysiłku umysłowego o jakim nawet nie myśleliśmy. W ogóle rozwój języków obcych i ofert z kształceniem w celu poznania ich, poszedł niesamowicie na przód. Szybki przepływ informacji, konkurencja i prześciganie się w kwalifikacjach by zdobyć dobrą posadę są tutaj motorem napędowym ku edukacji np. języka włoskiego.

w Krakowie

jest miastem z dużą liczbą turystów pochodzących z Włoch i dobrze świadczy jeśli Polacy są w stanie porozumieć się w ich ojczystym języku. Jest to podniesienie rangi naszego narodu i pokazanie, że nie jesteśmy wcale zacofanym państwem z fanatykami religijnymi.

zagraniczne

Obraz Polaków w mediach zagranicznych jest często uwłaczający naszej godności i przedstawiających Polaków jako średniowieczne państwo z uporem opierające się postępowi i nowościom. Rzeczywistość jest przecież inna i dla turysty z Włoch możliwość konwersacji z polakiem, po włosku właśnie, może być świadectwem naszej wiedzy jak i postępu kulturowego. Ważne by nasz kraj zachwycał nie tylko pięknymi miastami jak Kraków, ale także mentalnością i postawą ludzi w nim mieszkających. 

Powiązane artykuły