forumup.plPraca › Polacy wybierają busy do Niemiec

Polacy wybierają busy do Niemiec

18 lipca 2012, Tagi: , , ,

w Polsce coraz częściej graniczy z cudem. Problem jednak polega na tym, że z tego powodu wielu Polaków decyduje się na wyjazd za granicę. Zmotywowany człowiek jest w stanie porzucić wszystko, byle żyć w normalnych warunkach i za godne wynagrodzenie. Dlatego na dworcach autobusowych coraz częściej można zauważyć z wyjeżdżającymi Polakami, który jadą w poszukiwaniu lepszych perspektyw.

busy do niemiec

Niestety Polacy coraz częściej wybierają busy do niemiec, ponieważ za granicą mają znacznie większe szanse na zarobienie pieniędzy, które wystarczą na utrzymanie rodziny. Nie można się dziwić, że ucieczka z kraju jest dla wielu jedynym rozwiązaniem.

Wieczni emigranci

Większość Polaków, którzy decydują się na wyjazd busami do Niemiec przyznaje, że wyjazd jest tylko tymczasowym rozwiązaniem. Niestety, bardzo często decydują się na stałą emigrację, ponieważ za granicą ułożyli sobie znacznie lepsze życie. Do kraju nie mają zamiaru powracać, gdyż wszystko musieliby zacząć od nowa. A po co, skoro lepsze życie człowiek ułożył sobie gdzieś indziej. Oczywiście czasem wracają do Polski. Przecież to tu mają swoją rodzinę, jednak na stały powrót nie decyduje się prawie żaden Polak. Szczególnie jeśli za granicą przebywają więcej niż 2 lata. Niestety najczęściej na wyjazd decydują się młode osoby, które mają największe szanse na znalezienie zatrudnienia.

Mniejsze bezrobocie

Młodzi ludzie nie mogą znaleźć zatrudnienia, ponieważ pracodawcy boją się przyjmować nowych pracowników, którzy są dla nich dodatkowym wydatkiem. Wyjazdy busami do Niemiec przyczyniają się do zmniejszenia bezrobocia, dlatego nie wolno wierzyć politykom, którzy uważają, że dzięki ich działaniom sytuacja na rynku pracy się zmieniła. Ich działania pozwoliły jedynie zniechęcić pracodawców.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać