forumup.plLife style › Sensacja to reklama współczesnej ekologii?

Sensacja to reklama współczesnej ekologii?

W dzisiejszych czasach możemy zauważyć dość sporą popularność wokół tematu, jakim jest . Powstało już wiele publikacji z tego zakresu. Jedne były trafne i oddawały w pełni jej sens inne natomiast skupiały się głównie na nakręceniu sensacji. Ale też takie dzisiaj mamy czasy, jeśli coś jest popularne, na topie to wzbudza emocje i tym samym wiele środków masowego przekazu chcąc za ich pomocą podnieść słupki czy to oglądalności czy po prostu zareklamować się stosuje różne zabiegi przy wykorzystaniu chwytliwego newsa, tematu, ciekawostki. stanowi tutaj świetny przykład takiego właśnie zachowania współczesnych mass-mediów, które wykorzystują ją bardzo często do swoich celów. Nie chodzi o to, by powiedzieć, że przykładowo ekologiczny opał jest świetny pod wieloma względami.

Tania

ekologiczny-opal

Dla wielu mediów taki tematy jak ekologiczny opał to temat do sensacji. W tej chwili dużo się mówi o ekologii i szybko podłapują takie zagadnienia, by podnieść oglądalność.

Głosi się teorie na temat tego czy naprawdę jest on zdrowy, czy może mieć cokolwiek wspólnego opał z ekologią i tym podobne opinie są puszczane w eter. Chodzi właśnie o wcześniej wspomnianą tanią sensację. A przecież można bez tego typu zapytań, wymienić zalety, którymi się cechuje ekologiczny opał. Ale też pojawia się kwestia, czy jesteśmy się w XXI wieku zainteresować czymś bez nutki sensacji, tajemniczości czy też podsycanej podstępności w działaniach koncernów? Odpowiedź brzmi niestety nie. Sensacje, jakie wzbudza ekologia są faktycznie nieraz tylko i wyłącznie wytworem medialnym, ale bez niego większość z nas nie zwróciłaby uwagi, na czym ta cała ekologia tak naprawdę polega. Istnieją tutaj dobre i złe strony i musimy je sobie, jako świadomi odbiorcy równoważyć.  

Powiązane artykuły

Warto przeczytać