forumup.plDomDecoratornia › Serwis obiadowy – jak wybrać?

Serwis obiadowy – jak wybrać?

25 stycznia 2015, Tagi: , ,

Serwisy obiadowe znowu wracają do łask. Pojawiają się w coraz większej ilości domów – traktowane są jako niezwykle praktyczny i dekoracyjny element wyposażenia kuchni. Taki serwis obiadowy przydaje się przy wielu różnych okazjach. Ważne jest jednak, by wybrać dla siebie odpowiedni zestaw. A jak to zrobić?

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Najpierw należy zastanowić się, jak duży serwis jest nam potrzebny. Możliwości jest wiele. Najpopularniejsze są zestawy na 6 lub 12 osób, ale czasami można też znaleźć serwisy nawet na 24 osoby. Trzeba zatem zastanowić się, jaką ilość gości zazwyczaj przyjmujemy i wybrać serwis, który okaże się najpraktyczniejszy. Zaletą posiadania takiego serwisu jest to, że cały stół zastawiamy takimi samym elementami – wygląda to bardzo estetycznie i elegancko.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Należy również przemyśleć, jakie dokładnie elementy serwisu nas interesują. Każdy serwis obiadowy składa się z różnej wielkości talerzy, półmisków i wazy do zupy. Poza tym mogą w nim znaleźć się również sosjerki, solniczka, pieprzniczka, waza do kompotu czy nawet ozdobne świeczniki. Zastanówmy się również, ile elementów zmieści się na naszym stole.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Istotną sprawą jest również określenie z jakiego materiału ma być wykonany serwis obiadowy. Najczęściej są dostępne serwisy z porcelany, fajansu, a czasem również ze szkła, gliny lub kamienia. Zwracajmy również uwagę na wygląd serwisu. Powinien on pasować do stylistyki wnętrza – dlatego inny wybierzemy do stylu nowoczesnego, inny do klasycznego czy romantycznego. Wtedy serwis obiadowy stanie się niezwykłą ozdobą wnętrza domu.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać