forumup.plMotoryzacja › Skrzynie biegów Multitronic – wygoda czy problem?

Skrzynie biegów Multitronic – wygoda czy problem?

W nowoczesnych samochodach nie jest istotne jedynie przemieszczanie z jednego punktu do drugiego, coraz ważniejsze staje się bowiem jak jesteśmy przewiezieni. Kierowcy stają sie coraz bardziej wymagający co do wyposażenia. Zwykłe cztery koła, kierownica i fotel to za mało. Nawet wyposażenie standardowe to zdecydowanie więcej: elektryczne szyby, ABS, coraz częściej nawet klimatyzacja. to również wyposażenie zdobywające coraz więcej zwolenników.

Automatyczna skrznia biegów multitronic to jedno z najpopularniejszych rozwiązań jeśli chodzi o automaty w Europie. Nazwa ta została wprowadzona przez . Skrzynia ta różni się od pozostałych tym, że posiada bardzo sprawny system zmiany biegów, ograniczający szarpnięcia tak krytykowane w innych skrzyniach biegów. Dodatkowo Multitronic w początkowych wersjach montowany w autach, nie powodował prawie żadnych strat w osiągach. Nowoczesne skrzynie Multitronic umożliwiają osiąganie lepszych osiągów niż zwykłe skrzynie przy tej samej jednostce napędowej.

Szukasz warsztatu samochodowego? Idealnym rozwiązaniem jest zmserwis - warsztat w Ozorkowie. Jeśli mamy czas to odwiedźmy go i skorzystajmy z naprawy lub porady.

Problem ze skrzyniami Multitronic

Konstrukcja tych skrzyń biegów jest bardzo skomplikowana i pomimo wysokiej jakości podzespołów oferowanych przez niemieckiego producenta, tak zaawansowane części niestety dość często się psują. Najczęściej usterka dotyczy komputerowego chipa sterującego pracą skrzyni. Teoretycznie jest to więc niewielka usterka, jednak niewielu mechaników w Polsce jest w stanie ten problem rozwiązać bez wymiany całej skrzyni. Nie trudno się oczywiście domyśleć, że naprawa skrzyni multitronic przez zwykłe wymienienie jej jest najdroższą opcją.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać