forumup.plDom › Styl kolonialny w łazience

Styl kolonialny w łazience

31 stycznia 2015, Tagi: , ,

Łazienki najczęściej kojarzą się nam z nowoczesnymi lub klasycznymi wnętrzami, w których królują płytki i lakierowane meble. Takie łazienki często wydają się jednak monotonne i chłodne. Dlatego miłośnicy innowacyjnych rozwiązań i przytulnych aranżacji mogą postawić na , który sprawdzi się również w łazience. Jak ją można urządzić?

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Styl kolonialny jest bardzo ciekawy. Łączy w sobie klasyczne, tradycyjne rozwiązania z egzotycznymi, afrykańskimi motywami. W takiej łazience królują naturalne materiały z drewnem na czele. Do łazienki idealnie nadaje się drewno egzotyczne, rattan i bambus. Poza tym charakterystyczne będą ciepłe kolory, rośliny i klasyczne, stylizowane meble.

źródło: decoratorium.pl

źródło: decoratorium.pl

W łazience kolonialnej przede wszystkim pojawia się drewno. Można je zastosować jako element wykończenia ścian – w postaci paneli, i to na większej części powierzchni. Drewniane może być również okno oraz oczywiście meble. Meble w stylu kolonialnym są dość masywne, ciemne, często również dodatkowo zdobione. Dlatego warto ograniczyć ich ilość do minimum, by nie przytłoczyć wnętrza. Idealnie sprawdzi się tutaj szafka pod umywalkę lub dodatkowa szafka na ręczniki. Klimat wnętrza podkreślają też dodatki rattanowe i bambusowe, na przykład w postaci koszy.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Takie elementy wyposażenia będą stonowane przez jasne urządzenia sanitarne oracz częściowe wykończenie – ściana i obudowa wanny mogą zostać pomalowane na jasny kolor. W stylowej łazience istotną rolę odgrywają oczywiście dodatki w postaci postarzanej armatury, stylowego żyrandola, staroświeckich opakowań na kosmetyki. Egzotyczny charakter aranżacji podkreślają natomiast rośliny.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać