forumup.plPracaWłasna firma › Trudna sytuacja na rynku pracy dosięgnęła biuro rachunkowe

Trudna sytuacja na rynku pracy dosięgnęła biuro rachunkowe

Sytuacja na rynku pracy nie nastraja optymistycznie szczególnie młodych ludzi, którzy dopiero stoją u progu kariery zawodowej. Niestety o pracę trudno, niezależnie od wyuczonego zawodu i zdobytych kwalifikacji. Najczęściej brak doświadczenia wypomina się absolwentom, którzy szukają zatrudnienia. Problem ten dotyka każdego, nie ważne czy jest się absolwentem ekonomii, pedagogiki czy każdego innego zawodu. Do niedawna Gliwice dawało wiele możliwości zatrudnienia, obecnie także one borykają się z trudnościami.

biuro-rachunkowe-gliwice

Biuro rachunkowe szansą dla młodych?

Młodzi ludzie, którzy wybierali księgowość oraz znajomość prawa pracy liczyło szczególnie na zatrudnienie w biurze rachunkowym, które chętniej zatrudniały młodych ludzi niż przedsiębiorstwa posiadające swoje działy księgowe czy kadrowe. Praca w biurze rachunkowym dawała młodym ludziom możliwość zdobycia doświadczenia i dodatkowych umiejętności. Oczywiście nie była to jakaś zawrotna kariera, trzeba było powoli piąć się do celu, jednakże od małych kroków się zaczyna.

Biuro rachunkowe czy przedsiębiorstwo

Wiele młodych ludzi, bardziej ambitnych traktowało biuro rachunkowe Gliwice jako ostateczność, tłumacząc to ograniczonymi możliwościami rozwojowymi. Woleli szukać zatrudnienia w przedsiębiorstwach na bardziej odpowiedzialnych i samodzielnych stanowiskach. W takich przypadkach musieli uzbroić się w cierpliwość, bądź decydowali się na bezpłatne praktyki i liczyli na późniejsze zatrudnienie. 

Powiązane artykuły

Warto przeczytać