forumup.plZe świata › Trudności przyszłego prawnika

Trudności przyszłego prawnika

Zostać prawnikiem nie jest wcale tak łatwo. Mimo to wielu młodych ludzi co roku decyduje się na podjęcie studiów prawniczych. Niestety okazuje się, że nie każdy zostanie prawdziwym prawnikiem. Głównie dlatego że nie każdy posiada odpowiednie znajomości, a środowiska prawnicze są bardzo zamknięte na nowe osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z prawnikami. Z tego powodu znajomości okazują się podstawą.

prawnik łódź

Oczywiście zawód prawnik łódź jest bardzo dochodowy. Jednak nie każdy student prawa będzie mógł pracować w swoim zawodzie, ponieważ nie każdy zrobi aplikację.

fot.http://www.legalonlinemarketing.com/finding-the-right-lawyer/

Wielu kandydatów

Jak się okazuje co roku na prawnicze zgłasza się ogromna ilość kandydatów. Niektórzy niestety nie zdają sobie sprawy z tego, że nie otrzymają papieru uprawniającego ich do zawodu. Powodem staje się brak aplikacji. Środowisko prawnicze najczęściej nie chcą przyjmować nikogo nieznajomego do swojego środowiska, ponieważ to dla nich dodatkowa konkurencja. Oczywiście najzdolniejsi studenci mają możliwość zrobienia aplikacji, ale dla wielu oznacza to bardzo długie czekanie, ponieważ jeśli na 200 studentów możliwe jest zrobienie aplikacji przez wyłącznie 5 osób to pozostałe 195 osób musi trudzić się z tym problemem samodzielnie.

Praca nie w zawodzie?

Wielu młodych ludzi nie ma możliwości pracy w zawodzie, ponieważ nie mogli zrealizować aplikacji. Dlatego najczęściej po studiach prawniczych absolwenci pracują na stanowiskach, które w ogóle nie są związane z ich wykształceniem. Dlatego właśnie nie każdy student tego kierunku stanie się prawdziwym prawnikiem.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać