forumup.plDom › Walka z gołębiami na wielkomiejskich parapetach!

Walka z gołębiami na wielkomiejskich parapetach!

są rodzajem ptaków, który w ostatnich latach robi prawdziwą karierę w wielkich miastach. Okazuje się bowiem, że jest to gatunek ptaków na tyle ekspresywny, że spokojnie radzi sobie z ciężkimi miejskimi warunkami, takimi jak mała ilość drzew do zakładania gniazd oraz mała ilość naturalnego pożywienia! bowiem widzą w miastach idealne miejsce dla swojego rozwoju – praktyczny brak drapieżników, wiele miejsc na gniazda (szczególnie w pobliżu siedzib ludzkich), a także olbrzymia ilość dobrego i łatwo dostępnego pożywienia (i na pewno nie są to naturalne robaki). Okazuje się wręcz, że w miastach tak bardzo się rozpanoszyły, że od pewnego czasu stanowią prawdziwą plagę. Dzisiaj na jednego mieszkańca wielkiego przypada kilka gołębi, kilkadziesiąt szczurów oraz kilka tysięcy karaluchów. Czy to nie przerażające dane w sprawie ludzkiego „panowania” w miastach? to zaś ptaki bardzo przebiegłe i wiele jest ku temu przykładów.

, czyli tanie dla gołębi!

gołębie, parapety, parapet, miasto, ptaki

W wielkich miastach bardzo szybko rozwija się populacja gołębi - parapety są jednym z miejsc, gdzie te ptaki bardzo często zakładają swoje gniazda.

W wielkich miastach gołębie szczególnie upodobały sobie budynki starsze, o szerokich i wygodnych parapetach. bardzo jednak dbają o swoje parapety i dlatego też starają się wszelkimi dostępnymi środkami walczyć z gołębiami – ptaki te bowiem potwornie brudzą oraz niszczą materiały budowlane swoimi odchodami (gołębie są potwierdzonymi niszczycielami budynków zabytkowych, chociażby ich tynków!). Parapety muszą być więc chronione – czymś szeleszczącym albo również kolcami, tak, aby ptaki nie mogły na nich przysiadać.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać