forumup.plZdrowie&Uroda › Warzywa – sposób na problemy ze skórą

Warzywa – sposób na problemy ze skórą

8 lutego 2015, Tagi: , ,

Problemy ze skórą dotyczą sporej ilości kobiet. Pojawiają się na niej przebarwienia, zaczerwienienia, wypryski czy zmarszczki. Nie zawsze udaje się je ukryć makijażem. Poza tym zdecydowanie lepiej jest z takimi problemami walczyć. A skutecznie pozbyć się problemów ze skórą pomagają poszczególne warzywa. Jakie?

źródło: kalorynka.pl

źródło: kalorynka.pl

Częstym problemem są zaczerwienienia oraz stany zapalne skóry. W takiej sytuacji bardzo pomocna okaże się papryka. Dzięki czemu jest to możliwe? Papryka zawiera bardzo dużo witaminy C, dzięki czemu ma silne działanie przeciwzapalne. Skutecznie wspomaga również produkcję kolagenu. Zaczerwienienia skóry łagodzone są natomiast dzięki zawartości karotenoidów w papryce.

źródło: kulinarneprzeboje.pl

źródło: kulinarneprzeboje.pl

Kolejny dokuczliwy problem to oczywiście trądzik. Dla takich osób niezbędnym składnikiem okazuje się cynk. Dlaczego? Skutecznie przyspiesza bowiem gojenie się ran, a co więcej zapobiega powstawaniu blizn na skórze. Nieocenionym źródłem cynku jest kapusta oraz sałata. Jeżeli na skórze pojawiają się przebarwienia, to w diecie należy uwzględnić szpinak oraz fasolę. Zwierają one bowiem antyoksydanty, zapobiegające pigmentacji skóry.

źródło: polskabiega.sport.pl

źródło: polskabiega.sport.pl

A co jeść, by skóra dłużej zachowała młody wygląd? Niezbędnym elementem diety powinny stać się buraki. Zawierają one składniki, które skutecznie niszczą wolne rodniki, sprawiające że skóra zaczyna się starzeć.

Oprócz tego trzeba również pamiętać, że warzywa są źródeł wielu cennych substancji oraz oczywiście witamin. Wpływają zatem na stan organizmu, oraz wygląd. Koniecznie trzeba je uwzględniać w codziennej diecie.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać