forumup.plLife style › Wizytówka i jej znaczenie poza światem biznesu

Wizytówka i jej znaczenie poza światem biznesu

Świat biznesu coraz bardziej przenika każdą dziedzinę życia, nawet nie związaną ze światem interesów. Wiele niuansów kojarzonych z kontaktami biznesowymi czy w ogóle ze sferą zawodową coraz częściej pojawia się na gruncie prywatnym. Takim gadżetem, który jeszcze niedawno kojarzył nam się wyłącznie z interesami, są na pewno , które obecnie posiada praktycznie każdy.
Obecnie nie jest niczym nadzwyczajnym, nie dziwi nikogo, jest ogólnodostępnym produktem, który może mieć każdy, ba nawet każdy może sobie sam zrobić wizytówki. nie stanowi żadnego problemu ani pod względem wyglądu ani ze względu na koszt.

Historycznie o wizytówce

Gdy jednak spojrzymy na wizytówki trochę historycznie, to okazuje się, że nie są one wynalazkiem nowoczesnym. Pierwsze wizytówki pojawiły się już w XV wieku w Chinach, były one nieodłącznym wyposażeniem każdego urzędnika państwowego. Sporą popularnością cieszyły się także we Francji, gdzie największe triumfy święciły za czasów Ludwika XIV. Natomiast pierwszą drukowaną wizytówkę znaleziono w Niemczech.
Jak widać historia małego kartonika z danymi kontaktowymi wcale nie jest aż taka banalna jakby się mogło wydawać. Dzisiaj gdy zdobycze technologiczne osaczają nas z każdej strony a nie są czymś nadzwyczajnym, poszukujemy innych sposobów zaprezentowania siebie. Bardzo modne są więc wizytówki elektroniczne, związane z poczta elektroniczną, z której dzisiaj każdy korzysta.
 

Obecnie praktycznie każda drukarnia oferuje tanie wizytówki, dlatego dostęp do nich nie jest w żadnym stopniu utrudniony. Możliwości wyboru jest wiele i każdy znajdzie coś dla siebie, zawsze można samemu spróbować wydrukować swoje wizytówki.

Warto przeczytać