forumup.plDom › Własna szafa

Własna szafa

7 lutego 2013, Tagi: , ,

do domu zazwyczaj się kupuje. Większość osób wychodzi z założenia, że nie ma sensu konstruować mebli samemu. Ceny w supermarketach są na tyle niskie, że nawet Warszawa i bardzo wygodne kanapy można mieć za bardzo atrakcyjne ceny, które nie nadwyrężą domowego budżetu nawet przeciętnej polskiej rodziny. Zbudowanie niektórych mebli samemu może być jednak po pierwsze jeszcze bardziej tanie, a po drugie może dać sporo zadowolenia. Przecież nic nie da tyle satysfakcji, jak zrobienie czegoś samemu: szczególnie jeśli będzie to sprzęt do domu, który posłuży przez wiele lat.

szafy-warszawa

Planujesz zakup nowych mebli i wciąż poszukujesz okazyjnych cen? Wejdź na rajmebli.com i sprawdź ciekawą ofertę mebli przeznaczonych do każdego pomieszczenia.

Jak samodzielnie skonstruować szafę meblową?

Nie wszystkie uda się zbudować samemu. Takie rzeczy, jak łóżka, kanapy i fotele, lepiej jest kupić samemu. Już sam fakt ich ceny (która odbiega dość wyraźnie od innych mebli) pokazuje, że ma się do czynienia z dość ciężką konstrukcją. Lepiej się więc nie zabierać za coś, co może po prostu się nie udać.

Co innego szafy wnękowe. Ten rodzaj mebla to bardzo prosta konstrukcja, prostsza nawet, niż tradycyjna szafa. Wystarczy bowiem wykonać do niej tylko drzwi i odpowiednio zamontować je we wnęce. Do tego potrzebny będzie zestaw podstawowych narzędzi, takich jak młotek, kombinerki i niewielka piłka meblarska. Przy konstrukcji własnej szafy Warszawa najbardziej istotne będą dwie kwestie: dodatkowe ręce do pracy, bo raczej ciężko będzie wszystko zrobić samemu, jak tez dobór właściwych materiałów budulcowych, które spełnią oczekiwania estetyczne i praktyczne. 

Powiązane artykuły

Warto przeczytać