forumup.plDom › Wnętrza w stylu prowansalskim

Wnętrza w stylu prowansalskim

23 stycznia 2015, Tagi: , ,

W aranżacji wnętrz bardzo popularny stał się . Jest to wybór idealny dla osób lubiących ciepłe, przytulne i pełne uroku , w których spędza się czas z prawdziwą przyjemnością. Jak jednak takie urządzić? Na co należy zwrócić uwagę?

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Wnętrza w stylu prowansalskim będą przytulne i ciepłe, gdy wybierzemy dla nich odpowiednie wykończenie. Na ścianach pojawiają się ciepłe odcienie koloru żółtego, lawendowe fiolety, beże czy delikatny róż. Dzięki temu aranżacje są również lekkie i miłe dla oka. Charakterystycznym elementem wnętrz jest ruda terakota lub kamień na podłogach, który ciekawie współgra z kolorami ścian. We wnętrzach w stylu prowansalskim dominują materiały naturalne – drewno, kamień i terakota.

Oprócz wykończenia charakterystyczne dla tego stylu są również meble. W takich wnętrzach znaleźć się muszą poprzecierane meble, które uzyskują niezwykły wygląd i urok. Meble wykonywane są z drewna, co również ociepla wnętrza. Zazwyczaj utrzymane są w delikatnej kolorystyce oliwkowej, niebieskiej lub żółtej. Meble są również pięknie zdobione, szczególnie delikatnymi elementami rzeźbionymi z motywami kwiatów, kłosów czy owoców. Meble mają być wygodne, dlatego najlepiej nadają się tutaj różne kanapy, sofy czy fotele.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

W takich wnętrzach muszą również znaleźć się dodatki. Należy postawić na ozdobne tkaniny w ciepłych, charakterystycznych dla tego stylu barwach. Pięknie prezentować się będzie ceramika oraz oczywiście ozdobne rośliny, główny motyw zdobniczy to oczywiście lawenda.

Powiązane artykuły

Warto przeczytać